На Разумкова в облраду прийшли всі народні депутати від Волині
Сесійне засідання парламенту краю 21 квітня назвали історичною подією. Усе завдяки появі на ньому спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова
Забути про політику (не) можливо
Голова парламенту Дмитро Разумков саме цього дня перебував на Волині з робочою поїздкою, тож завітав на сесію, як видалося, з напутнім словом. Із трибуни сказав, що радий тут бути, й назвав депутатів обласної ради партнерами Верховної. А ще відзначив активність народних обранців від нашої області (усі шестеро дружно сиділи в сесійній залі) та зауважив, що поділ на політичні табори має зникати при розгляді ключових державних питань. Невідомо, чи мав на увазі факт висловлення недовіри з боку волинської облради (більшість партії «За майбутнє») голові місцевої адміністрації Юрію Погуляйку (ставленик «Слуги народу»), чи інше. Але пізніше журналістам Разумков додав, що, на його думку, голови ОДА й облради працюють конструктивно. Загалом же впродовж п’яти хвилин виступу спікер парламенту говорив здебільшого про спільну працю на розбудову держави й насамкінець нагадав: «Влада — інструмент збереження довіри людей». Депутати слухали молодого державного діяча (йому 37) уважно і, як тільки він подався далі, згідно зі своєю програмою візиту, взялися за питання, які мають поліпшувати життя громади.
Навіть ансамбль «Колос» передали в іншу комунальну власність
З того, що розглядали, зрозуміло — курс на раціоналізацію, заявлений торік у грудні, депутати тримають неухильно. Зокрема, прийняли рішення посилити контроль за управлінцями підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад. Передбачили призначення відповідальних за економіку й фінанси на більших із них. Понад те, ще й у головний фінансовий документ краю на цей рік обранці ввели норму, що погоджуватимуть кошториси, фінансові й штатні плани усіх, хто працює за рахунок обласного бюджету. Усе це — щоб жити на кошти, які маємо. З таким же поясненням реорганізують Липлянську школу-інтернат — приєднують до Затурцівської. Щодо вихованців, колективу — обіцяють подбати… Навіть заслужений народний ансамбль пісні й танцю «Колос» передають у комунальну власність Підгайцівської сільської ради.
А от щодо санаторію матері й дитини «Пролісок» гайки не закручували...
А от щодо санаторію матері й дитини «Пролісок» гайки не закручували: закладу дозволили придбати на умовах фінансового лізингу (а це вид кредиту) дві дорогі автівки (за більш як мільйон гривень) та трактор. Начальник відділу, який опікується об’єктами спільної власності громад, Михайло Імберовський пояснив, що кредиту в цьому випадку боятися нічого: «Санаторій заробляє до обласного бюджету! У 2019 році надходження збільшилися порівняно з попереднім у 10 разів, а торік — у 5 (теж порівняно з 2018-м)». Каже, що в закладі на новопридбаному бусі марки «Рено» збираються заробляти на довезенні клієнтів, які не знають, як добратися, а на іншому «Рено» (на 200 тисяч дешевшому) зможуть доправляти пацієнтів з інвалідністю.
Як ділили гроші
Депутати також внесли зміни до свого лютневого рішення «Про обласний бюджет на 2021 рік». Ділили так звані «вільні залишки». Волинська адміністрація дала пропозиції, але обранці зробили в основному по-своєму. З-поміж найбільших сум — 4 мільйони гривень на ремонт двох проблемних поверхів неонатального корпусу колишньої обласної дитячої лікарні; пів мільйона дадуть на виготовлення проєктно-кошторисної документації реставрації Олицького замку та на його охорону. Ще стільки ж виділено на програму «Власний дім» (правда, 300 тисяч з цієї суми забрали з аграрних програм). 200 тисяч — госпіталю ветеранів війни на зубопротезування пацієнтів, 300 тисяч — Ковельській поліклініці на рентгенапарат. А Волинському обласному фтизіопульмонологічному медцентру перекажуть мільйон на палати для психічнохворих та на протипожежну сигналізацію.
Спорт в області розвивають!?
На цій же сесії депутати оцінювали роботу начальника управління в справах молоді та спорту облдержадміністрації. Ігор Дмитришин розповідав про виконання обласної соцпрограми розвитку фізкультури й спорту за минулі три роки. Зосередився на плюсах: у спорті вищих досягнень у літніх видах Волинь на другій сходинці серед областей своєї категорії. 16 спортсменів готуються до Олімпійських ігор у Токіо (3 мають ліцензії, а 5 виконали необхідні нормативи). У Паралімпійських іграх візьмуть участь 5 волинян. Високо оцінив Дмитришин і розвиток масового й дитячого спорту. Однак обранці мали до нього чимало запитань-претензій. Наприклад, цікавилися, чому не передбачили грошей на обов’язкові нині «ковідні» довідки дітям-учасникам змагань. Мовляв, не кожна сім’я знайде на це 300 гривень. Дмитришин зазначив, що в профільному міністерстві на це питання йому відповіли, що нема кошторису. А ще питали, чому жодного сприяння від управління облдержадміністрації не має місцева федерація біатлону. На це посадовець зауважив, що фінансова підтримка буде, коли з’являться вагомі результати. І це звучало дивно, бо ж хіба не є досягненням 14-те місце 16-річного волинянина Михайла Хмеля на Чемпіонаті України серед дорослих, про що писала наша газета?
Читайте також: Ізраїль засудив марш прихильників дивізії СС Галичина в Києві
Депутатам загалом не сподобався звіт Дмитришина, й хоч їм відомо, що режим економії особливо стосується сфери, за яку він відповідає, його роботу визнали незадовільною. Цікаво, чи дослухається до їхньої думки губернатор краю Юрій Погуляйко, якому теж торік поставили «одиницю».