Як навчитись говорити «ні» дитині
Батьки нерідко бояться сказати це своєму чаду, коли воно надто розійшлося. Звісно, діти бавляться у шумні ігри, бігають, вередують. Але є певні рамки, за які не повинні виходити. Тож як навчити малечу розуміти, що можна, а що ні? Можливо, вам допоможуть ці поради
Хто головний? Дитина має зрозуміти, що це не вона, а тато і мама. І якщо вони кажуть «ні», то це беззаперечно і обговоренню не підлягає.
Кожну заборону слід пояснити. Маленька людина повинна зрозуміти, що вчинила погано, скажімо, вдаривши сестричку. Поясніть, що тій боляче. Поцікавтесь: «А як би ти почувався, якби тебе вдарили?»
Не перестарайтесь із заборонами. Якщо їх надто багато, дитина звикає до них.
Утримуйтесь від крику. Батьки не повинні зриватися на дітях, бити їх, коли вони не слухаються. Ідеальний варіант — навчити чадо реагувати на вашу міміку. Скажімо, ви в гостях, а ваша донька занадто активна. Ви «зробили круглі очі», давши зрозуміти, що пора зупинитися, а вона вдає, що не зрозуміла. Можна попередити: «Коли ти не заспокоїшся, підемо додому». Якщо і це не допомагає, візьміть за руку і ведіть. Буде багато сліз, але урок засвоїть.
Читайте також: Вчені виявили вплив цукру на пам'ять у дітей.
Не перестарайтесь із заборонами. Якщо їх надто багато, дитина звикає до них.
Запропонуйте компроміс. Іноді говорячи «ні», варто вдатися до нього. Тоді відмова не буде стресом. Наприклад, дівчинка хоче взяти у дитсадок новеньку ляльку, але ви проти, бо ж там її поламають. Запропонуйте натомість посудку, а лялька хай зачекає вдома. Дитина буде невдоволена, але вимушена погодитися.
«Ні» для всіх. Буває, що заборона діє лише вдома, а в бабусі та дідуся відміняється. Там дозволяється робити все, що заманеться. У цьому разі процес виховання перестає бути системним. Дитина розуміє, що в різних ситуаціях можна вести себе по-різному, і починає маніпулювати родичами, добиватися того, що забороняли батьки.