
АТБ — абревіатура від назви фірми Агротехбізнес.
Звідки взялись магазини АТБ і при чому тут Юлія Тимошенко
Бізнес майбутньої корпорації АТБ почався в 1993 році, причому не з магазинів, а з виробництва ковбасних виробів на м’ясокомбінаті Ювілейний у Дніпропетровській області
Частину стартового капіталу на відкриття цього бізнесу Геннадій Буткевич, один з співзасновників і нинішніх співвласників АТБ, отримав від Юлії Тимошенко. Про це пише журнал НВ у статті «Королі рітейлу».
Частину стартового капіталу на відкриття цього бізнесу Геннадій Буткевич, один з співзасновників і нинішніх співвласників АТБ, отримав від Юлії Тимошенко.
Буткевич — колишній керівник міськвідділу Дніпра по боротьбі з оргзлочинністю — пішов з міліції, щоб очолити службу безпеки компанії Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ), якою в 1990-і керувала Юлія Тимошенко. Буткевич створив чи не найкращу структуру подібного типу, але й отримував величезну на ті часи зарплату — $4 тис.
Надалі Буткевич все ж таки покинув ЄЕСУ, отримавши певний бонус і з трьома бізнес-партнерами: Євгеном Єрмаковим, Віктором Карачуном та Сергієм Тарасюком закупили обладнання для м’ясокомбінату і стали купувати колишні радянські гастрономи.
Читайте також у нас: Ціна питання — 50 млрд грн. Коболєва звільнили, щоб пустити резерви Нафтогазу на «Велике будівництво».
Магазини партнерів відкривалися в оновленому вигляді під назвами Тополь, Клен, Калина. Як нині жартують в компанії, коли назви дерев закінчилися, торгові точки вирішили перейменувати в АТБ — абревіатуру від назви фірми Агротехбізнес.
