![Освячення пасок: у Луцьку церковна площа не вмістила всіх охочих — зайняли Театральний майдан (Фото)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/5/pn/6qmae4-tmt5cgcttzfx4g5emetancdxogxg3pn5.jpg)
Освячення великодніх кошиків на соборному майдані.
Освячення пасок: у Луцьку церковна площа не вмістила всіх охочих — зайняли Театральний майдан (Фото)
Як Волинь зустрічає Великдень
Духовенство Волинської єпархії ПЦУ взяло участь у пасхальних відправах і заходах, йдеться на сайті єпархії.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/sp/w2as2g-0x-1-1200x799-voc5khv6p7h2w5bpupl3xzncwym2yspd.jpg)
У день Світлого Христового Воскресіння митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив у кафедральному соборі Святої Трійці обласного центру святкове богослужіння.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/6/we/c7wgme-0x-1-1200x799-wnsed7exfgq7iglstgfoxwk2tbgauwe6.jpg)
Традиційно частина великоднього Євангелія прозвучала різними мовами на ознаку того, що Православ’я – віра всесвітня.
Після хресного ходу до головного храму єпархії лампаду з благодатним вогнем. Традиційно частина великоднього Євангелія прозвучала різними мовами на ознаку того, що Православ’я – віра всесвітня.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/i/eg/is6wyq-0x-1-1200x799-g56tpjfvnrozf3zvupyt2lhbi6rmdegi.jpg)
Після літургії високопреосвященний виступив із вітальним словом, у якому нагадав, що сьогодні ми не просто переповідаємо те, що написано у Писанні, а дійсно віруємо, що Христос воскрес і викупив нас від гріха і смерті. Тому перебуваючи з Господом, нам нічого не страшно.
Потому відбулося освячення великодніх кошиків на соборному майдані. Церквона площа не змогла вмістити усіх охочих освятити кошики, тож частина вірян розмістилася на Театральному майдані.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/z/yb/4egapd-0x-1-1200x799-47fuyxccljk4hpfsgwzyl52x7l7olybz.jpg)
Водночас із головного храму міста велася трансляція суспільним мовником «UA: Волинь». Показ її розпочався 1 травня о 23:30 та тривав до 03:30 на сайті каналу, фейсбук-сторінці, а також відеохостингу «Ютуб».
Перед Великоднем митрополит Михаїл очолив основні відправи Страсного тижня: чин омовіння ніг, ранню Великої п’ятниці з читанням 12-ти Євангелій (спомин спасенних страждань Ісусових), вечірню з виносом плащаниці, службу Божу Великої суботи.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/2f/k6rp63-0x-1-1200x799-ojuajkfftwpblb7nghxtb7upnj32s2fg.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/n/ng/qlfkam-0x-1-1200x799-fevz3wmnky33ni7lx7g2pyedkyhnyngn.jpg)
У переддень свята в храмах єпархії після Божественної літургії духовенство освячувало пасхальні страви.
Читайте також у нас: Чи матиме благодать паска, освячена вдома?
Вихованців центру християнського виховання дітей та молоді (директор – диякон Петро Лисенко) навчала писанкарства майстриня Ольга Навротюк. Майстер-класи проходили і в інших парафіяльних недільних школах.
Святкові події відбувалися також у деканатах.
1 травня декан Свято-Благовіщенського округу Ковельського благочиння і настоятель собору протоієрей Василь Мичко завітав до підопічних Територіального центру в Ковелі й освятив пасхальну випічку від Товариства Червоного Хреста.
Цього ж дня у Благовіщенському соборі о. Василь освячував паски учасникам українсько-російської війни.
Вітальне слово митрополита Луцького і Волинського Михаїла на завершення Пасхального Богослужіння у кафедральному соборі Святої Трійці з нагоди Воскресіння Христового. Відео єпархіальної телестудії «Собор»:
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/iw/nfamup-0x-1-1200x799-uzcqqwad55gmminwjp64j36lq6wzmiwe.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/p/cy/xq47va-0x-1-1200x799-zrlxc6ebtwfklsmpkttpup6hq5psycyp.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/j/kg/mtj3ty-0x-1-1200x799-fuc7fzobhkljqbmj7qfjrxvdmohf7kgj.jpg)
Фото та відео - із сайту Волинської єпархії.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)