![Творець луцької Лесі Українки відзначає 83-ліття](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/q/z2/c6cq35-22fqnhijc35p725dvwtcxxxfk3g7xz2q.jpg)
Микола Обезюк створив пам’ятник, який прикрашає Театральний майдан Луцька.
Творець луцької Лесі Українки відзначає 83-ліття
3 травня 1938 народився український скульптор Обезюк Микола Наумович - автор пам'ятників Лесі Українці у Луцьку (1977) та Лесі Українки у Колодяжному (1987), погруддя Олени Пчілки у Луцьку (2011)
Скульптор закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1963).
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/p/67/snsn4w--1x0-436x644-cbow6ijc6qkckmrw2i3zqogik5kxh67p.jpg)
Микола Обезюк – Заслужений художник України.
Основні твори: пам’ятникики – Давиду Гурамішвілі, м. Миргород (1969), Лесі Українці, м. Луцьк (1974, у співавторстві з Андрієм Німенком), Лесі Українці, м. Новоград-Волинський (1980), Т. Шевченку, м. Гусятин (1992), євангелістам Марку, Матвію, Луці, Іоанну у співавт., м. Київ (1992). Член НСХУ (1978).
Читайте також: «Леся Українка може звучати сучасно»: волинянки заспівали про місяць яснесенький (Відео)
Микола Обезюк – Заслужений художник України (1991). Нагороджений Почесною грамотою Президії ВР Грузії (1969).
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/mj/asl3nk-0x0-740x643-fzfv35jhr76llzmikkitxg5qt3i6jmje.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/q/6d/ywyy2d-0x0-731x574-dixpmuqrgjithw6hvnccqrcfx5bom6dq.jpg)
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)