Господарські секрети: вчасно підживлюйте садок і добре поливайте
Для росту та врожайності плодовим деревам потрібні поживні речовини
– Ріст рослин забезпечує азот. Під молоде деревце варто внести 20–30 грамів селітри на один квадратний метр, — радить Микола Дейнека із села Якушів, що на Ратнівщині. — Або, коли проводимо обробку від хвороб та шкідників, додати 100 грамів сечовини на 10 літрів води і обробити цим розчином двічі за сезон, у першій половині літа. У другій половині не можна, бо тоді дерево має призупинити ріст.
Рослини потребують також калію і фосфору. Стануть у пригоді відповідні препарати або нітроамофоска.
Деревний попіл містить усі мікроелементи, які необхідні для живлення. Це дуже потужне добриво, але вносити його потрібно під час просапки, десь у вересні.
Деревний попіл містить усі мікроелементи, які необхідні для живлення.
Взагалі-то калійні добрива вносять восени, а азотні — навесні. Але слід зважати, аби не перегодувати рослини, щоб однорічні прирости сягали не більше, аніж 30– 40 сантиметрів. Якщо буде велика вегетативна маса і не всі гілки матимуть доступ до сонячного світла, то не закладеться плодова брунька. Відповідно годі сподіватися гарного врожаю.
Треба звернути увагу й на правильний полив. Брак вологи в найбільш відповідальні моменти (цвітіння, зав’язування плодів, закладка квіткових бруньок, ріст і налив плодів) негативно позначиться на врожаї не тільки поточного року, а й майбутнього. У спеку дерева з плодами необхідно поливати хоча б раз на тиждень, а найкраще – що два дні. Робити це потрібно так, щоб ґрунт зволожити на 50– 60 см. А якщо тільки промочити поверхневий шар, то коріння в гонитві за вологою підніметься вгору, стане більш уразливим для посухи і для морозу.
Читайте також у нас: «15 кг бульби – з одного куща».