ЛОХів – не проведеш і не образиш, бо вони – Люди Особливого Характеру. Ранкова добірка «Газети Волинь».
У травневому календарі є день протидії булінгу, з яким доводиться зіштовхуватися учням, педагогам і батькам у всьому світі. Учителька української мови з Дубового на Ковельщині Наталія Тхоржевська згадала історію трирічної давності про свої методи боротьби з дитячим цькуванням
Мирослава КОЗЮПА
Засмучених сонценят, так називає своїх вихованців викладачка, застала ще перед першим уроком. На одному зі стільців хтось написав слово «ЛОХ» (наївна, дурна, довірлива людина – жаргон). На запитання – «Чим же воно образливе?» – дітвора почала навперебій тлумачити, розповіла пані Наталія.
– ЛОХ– Людина Особливого Характеру! – вигукує один хлопчик. – А ще: Людина Особливо Харизматична або Особливо Хоробра! – долучаються до діалогу інші. Учителька радіє, що настрій покращується і нагадує учням про домовленості шукати у всьому позитив. Хоч вони досі не впевнені, бо ж решта це розуміють інакше. Так виникає ідея провести акцію із викорінення слів образливого характеру.
Треба було бачити реакцію дітвори, коли ми вийшли з бейджиками з написом «ЛОХ» на перерву.
«Треба було бачити реакцію дітвори, коли ми вийшли з бейджиками з написом «ЛОХ» на перерву. Спочатку всі сміялися, особливо із «Дякую за комплімент – я такий (така)!». Ми пропонували надати своє пояснення абревіатури і, якщо вистачить сміливості, долучитись. До кінця уроків до нас приєдналося пів школи. І, мабуть, мало кому захочеться тепер вживати це слово з відтінком образливості», – зазначає Наталія Тхоржевська. Адже все залежить від тлумачення.
Мама, що несе перемогу
Володимирчанка Аня у «мирний» час була вчителем образотворчого мистецтва, етики та естетики та відомою у місті вишивальницею. З-під її голки вийшла неймовірна кількість шедевральних сорочок, суконь для дорослих і малечі. Та усе це жінка залишила, щоб разом із чоловіком стати на захист Батьківщини у складі 14-ї Князівської бригади
Олена МИТРОФАНОВА
Коли пішла служити, у доньок був легкий шок. Старша казала: «Мамо, зніми цю форму, одягнися гарно». Молодша ж висловила своє ставлення коротким: «Прикольно!». Зараз 18-літня Юля і 8-річна Даринка вже звикли, що ненька на Сході. Вони точно знають, що навіть там вона робить світ яскравішим.
Коли пішла служити, у доньок був легкий шок. Старша казала: «Мамо, зніми цю форму, одягнися гарно».
З легкої руки Ані орнаментами прикрасилися стіни в коридорах і житлових кімнатах підрозділу, усе навколо наповнилося малюнками й шаржами. Педагогічні навики застосовує із юними вихованцями Недільної школи, що діє при греко-католицькому храмі в одному з прифронтових сіл Луганщини. А ще Аня любить стріляти, тож зізнається: «Кулемет — це поки що «найсерйозніше», з чого доводилося випускати кулі. І відверто вам скажу, армією ще «не натішилася», у мене тут ще багато планів». А от вишивала тільки коли була у відпустці. «Певна річ, улюблену справу не залишу. Як поєднуватиму її і армію? А як тут бути мамою? Усе зможу! Головне, до всього підходити творчо», — з позитивом у майбутнє дивиться Аня, чиє прізвище з огляду безпеки в ЗСУ не розголошують. Його впише історія в книгу перемоги.
Читайте також у нас: У Нідерландах виставили на продаж плавучу «Волинянку» 1983 року.
Лучани перетворили обрізане гілля на екомистецтво
У парку імені Лесі Українки міста Луцька протягом кількох тижнів проходив арт-пленер «Трансформація». 50 творчих і креативних молодих людей з різних навчальних закладів створили 10 скульптур висотою понад 3 метри. Матеріалом для роботи слугували відходи з кронування дерев – їх завезли аж тридцять вантажівок
Ірина ПАСІЧНИК
– Виставку екоскульптур в Україні відкрили уперше.
Виставку екоскульптур в Україні відкрили уперше.
Тут «витанцьовують» мавки із природних матеріалів, а між деревами в тенетах «зависла» риба – давній християнський символ. З одного боку скульптура чітка і структурована, це світла частина душі. Зворотний бік позолочений, цим кольором люди часто прикривають свої темні сторони, – пояснила авторка фігури Алла Жупанюк. – А кінь символізує силу, волю, незалежність, красу. Організатори гарантують – об’єкти простоять три роки. Деякі з них, наприклад з вербових чи виноградних гілок, ще й можуть прорости, тож фігури отримають нове життя.
Авторка проєкту, луцька художниця Тетяна Мялковська, розповіла, що пленер спрямований на вдосконалення відносин людини зі світом природи. А завдяки непотребу, хоч і природного походження, парк став ще цікавішим.
Календар
14 травня
Сонце (схід — 5.31, захід — 21.00, тривалість дня — 15.29).
Місяць у Близнюках. 3/4 день Місяця.
Іменинники: Борис, Гліб, Василь, Юхим, Макар, Максим, Микита, Ніна, Тамара, Ярема, Єремія.
15 травня
Сонце (схід — 5.29, захід — 21.01, тривалість дня — 15.32).
Місяць у Близнюках, Раку. 4/5 день Місяця.
Іменинники: Борис, Зоя, Роман, Яна, Давид.
16 травня
Сонце (схід — 5.28, захід — 21.03, тривалість дня — 15.35).
Місяць у Раку. 5/6 день Місяця.
Іменинники: Тимофій, Петро, Павло.
17 травня
Сонце (схід — 5.27, захід — 21.04, тривалість дня — 15.37).
Місяць у Раку, Леві. 6/7 день Місяця.
Іменинники: Микита, Кирило, Марія, Антон.
18 травня
Сонце (схід — 5.25, захід — 21.05, тривалість дня — 15.40).
Місяць у Леві. 7/8 день Місяця.
Іменинники: Ірина, Ярина, Яків.
19 травня
Сонце (схід — 5.24, захід — 21.07, тривалість дня — 15.43).
Місяць у Леві. 8/9 день Місяця.
Іменинники: Денис, Михайло, Василь, Іван.
20 травня
Сонце (схід — 5.23, захід — 21.08, тривалість дня — 15.45).
Місяць у Леві, Діві. 9/10 день Місяця.
Іменинники: Давид, Йосип, Степан, Іван.
Погода
Обігріті сонячним теплом зацвіли тюльпани
Три гектари лілієвих розквітли на полі біля села Свидники Ковельського району. Стартував масштабний фестиваль «Волинська Голландія». Цьогоріч тут ще більше сортів тюльпанів, зокрема з неймовірним ароматом, який відчутний і на відстані. А прикрашають локацію ковані фігури та атракціони. Побачити весняну красу можна щодня з 10-ї до 19-ї години аж до 23 травня
А за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Лесі Пасічник,14 травня хмарно з проясненнями, вночі невеликий короткочасний, а вдень — помірний дощ, грози, в окремих районах — град. Вітер південно-західний, 7–12 метрів за секунду. Вночі очікується 6–11 градусів тепла, вдень — 16–21 із позначкою плюс. За багаторічними спостереженнями, цього дня найтепліше було у 1985 році — плюс 28, найхолодніше — 1978-го — 0 градусів.
15-го — хмарно з проясненнями, місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-західний, 7–12 метрів за секунду. Вночі від 6 до 11 градусів тепла, вдень — 16–21 вище нуля.
16-го — мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень короткочасний дощ, місцями гроза. Вдень місцями значний дощ, гроза. Вітер південно-східний, 7–12 метрів за секунду. Вночі від 6 до 11 градусів із позначкою плюс, вдень — 18–23 тепла.
У Рівному 14 травня — мінлива хмарність, дощитиме. Температура повітря від 12 до 20 градусів тепла. У суботу мінлива хмарність, без опадів, температура 10–20 градусів із позначкою плюс. 16 травня — хмарно, без опадів, температура — від 11 до 22 градусів тепла.