Коронавірус відступає, але «з боєм»
За рівнем смертності від COVID 19 Україна знову вийшла на друге місце в Європі
Позавчора було зареєстровано 193 волинян із COVID 19, 7 осіб померло від коронавірусної хвороби. У понеділок повідомили про 12 жертв. Усього ж підступна недуга забрала понад 1100 життів наших краян. У «ковідному шпиталі» Волинської обласної клінічної лікарні в селі Боголюби, де вже розформували одне з відділень, 18 травня перебувало 86 пацієнтів, з них 77 — під високими потоками кисню і 5 — в реанімації.
В Україні за попередню добу виявили 5 138 нових випадків коронавірусної хвороби, найбільше на Харківщині (567), Києві (477), Дніпропетровщині (457). Померло 227 осіб.
Після перенесеної недуги імунізацію можна відкласти на 6 місяців.
МОЗ, яке вже не очолює Максим Степанов, поділилося даними про темпи щеплень в країні. Першу дозу вакцини на вчорашній день отримали менше мільйона українців. Другу ін’єкцію зробили понад 37,5 тис.осіб.
Наші земляки, які збираються на заробітки у Польщу, мають бути готовими до вакцинації на кордоні. Такий «фільтр проти занесення коронавірусу ззовні» передбачили сусіди за Бугом.
Багатьох цікавить, чи необхідні щеплення тим, хто вже перехворів на COVID 19 у безсимптомній, легкій чи важкій формі. «Такий імунітет не гарантує того, що ви не занедужаєте знову на цю інфекцію», — пояснили у МОЗ. — Після вакцинації ж небезпека дуже невисока і сама хвороба минає набагато легше, з меншою кількістю ускладнень. Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус». Зауважили, що після перенесеної недуги імунізацію можна відкласти на 6 місяців. Також у міністерстві наголосили, що робити тест на антитіла до COVID 19 перед щепленням не потрібно.
Тим часом, як свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», проведеного у березні цього року, 42% населення не готові вакцинуватися проти коронавірусу, коли препарати будуть доступними, і лише 18% опитаних однозначно готові отримати щеплення.