![Понад 200 жителів волинського села вийшло на акцію «Рушник єднання» (Фото, відео)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/y/qp/jtksp7-x3z7fmnpqsgiujr7oe7q6exgp2omoqpy.jpg)
У організаторів був задум об’єднати два духовних центри села – церкву і будинок культури, де в той день розміщувалася виставка старовинних вишивок.
Понад 200 жителів волинського села вийшло на акцію «Рушник єднання» (Фото, відео)
У Новому Дворі «Рушник єднання» об’єднав людей різних поколінь
Вишиванка єднає українців. Цю істину підтвердили мешканці села Новий Двір Турійської громади: у День вишиванки понад двісті сельчан стали учасниками патріотичної акції «Рушник єднання».
Найменшенькими з тих, хто долучився, були вихованці садочка, а найстаршою – знана і дуже шанована у селі вишивальниця Олена Чорнозуб, якій 1 червня виповниться 85 років. Таку повагу тьотя Єля, як усі її називають у селі, заслужила своєю добротою і золотими руками. Коли в селі почала діяти Свято-Михайлівська українська православна автокефальна церква, жінка відразу заходилась її облаштовувати: іконостас, ризи, плащаниця і майже всі ікони в церкві вишиті руками Олени Чорнозуб. Як зауважили організатори акції, тьотя Єля і її любов до вишивання надихають на проведення ось таких заходів, покликаних стати ниточкою єднання різних поколінь, минулого і сучасного.
Найменшенькими з тих, хто долучився, були вихованці садочка, а найстаршою – знана і дуже шанована у селі вишивальниця Олена Чорнозуб, якій 1 червня виповниться 85 років.
Акція «Рушник єднання» розпочалася від школи, де першими обабіч центральної дороги висипалися у барвистих вишиванках першокласники, далі – понад сто учнів із педагогами місцевої школи, сельчани, а найменші учасники – вихованці садочка – замикали вишивану вервечку із рушників.
У організаторів був задум об’єднати два духовних центри села – церкву і будинок культури, де в той день розміщувалася виставка старовинних вишивок.
Ідейною натхненницею проведення такої акції стала директор місцевого закладу культури Людмила Держанович, якій у ювілейний 15-ий рік Дня вишиванки хотілось по-особливому його відзначити. Із задоволенням підтримали гарну ідею колектив школи та староста Руслана Веремчук, й спільно допомогли втілитися цікавому задуму в життя.
– Приємно, коли громада гуртується та єднається і приводом для цього є ось такі гарні свята, як День вишиванки, – зауважив очільник Турійської громади Олексій Безсмертний, який також долучився до акції. – Адже вишиванка, вишитий рушник, як і державні символи, мають сакральне значення для нашого народу.
Ірина ПРУС.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/gp/xkhicq-0x0-900x603-qgwgyil3te4uytbqffkld5wku5gyhgpg.jpg)
У Свято-Михайлівській церкві майже всі ікони вишиті руками Олени Чорнозуб.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/5/lr/xhkq34-0x0-900x601-c2an4g5lutcdmlauk2ua6i5cvypbelr5.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/j/6w/tyotql-0x0-900x675-qvf5hl2vsrqokx7ylurxpr4zcfzhc6wj.jpg)
Найменшими учасниками акції стали вихованці дитсадка.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/3/se/vpwt3t-0x0-900x675-fuitnewrnlcba5iy2ljqmpa7e6pp4se3.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/qs/7sb3ia-0x0-900x675-3524tvad4mcwq2mkv7tjgeyd4mqsiqsl.jpg)
До акції долучилася і шанована в селі вишивальниця Олена Чорнозуб.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/oc/vaihmq-0x0-900x675-lnmjf6tzpq6e45em6wkh4ery2xwswocl.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/q/zl/umugoq-0x0-900x675-ghpkflem2imf37q3il2quwlkx7qvzzlq.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/f/22/vwckkq-0x0-900x675-dn3hagdpilbdvc5tgkrezh6hueuih22f.jpg)
Голова Турійської громади Олексій Безсмертний спілкується з випускницею школи Анною Кікавською, донькою учасника АТО.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/6/nv/icoesg-0x-1-900x603-qbkceouoerewqprtzipxpocbpkrqynv6.jpg)
Активну участь взяли педагоги та школярі місцевої школи.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/u/yg/eyh6ve-0x0-900x600-flao7tsqf5qp7ht5ngtycbgevvcckygu.jpg)
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)