Які книжки на Волині видадуть коштом бюджету
На реалізацію розділу книговидання в обласному бюджеті передбачено 100 тисяч гривень
Рішення про підтримку видання кількох книг волинських авторів прийняли члени Експертної ради з питань видавничої справи при обласній державній адміністрації в ході чергового засідання, інформує Волинська ОДА.
Як поінформував присутніх голова Експертної ради з питань книговидавничої справи при обласній державній адміністрації, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик, у 2021 році на реалізацію розділу книговидання Регіональної програми культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області передбачено 100 тисяч гривень з обласного бюджету.
«Члени Експертної ради з питань видавничої справи при обласній державній адміністрації у 2020 році оцінювали 11 творів волинських авторів, – повідомив Анатолій Костик. – За підсумками рейтингового голосування членами Експертної ради щодо поданих видань найбільше балів отримали твори «Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в селі Колодяжне. Путівник. Ковель, 2019» (1 місце –117 балів), «Потомок Ілька Муровця» Йосипа Струцюка (2 місце – 104 бали) та «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014-2018 рр.): історичний нарис» Богдана Зека (3 місце – 95 балів)».
За підсумками рейтингового голосування членами Експертної ради щодо поданих видань найбільше балів отримали твори «Літературно-меморіальний музей Лесі Українки в селі Колодяжне. Путівник. Ковель, 2019» (1 місце –117 балів), «Потомок Ілька Муровця» Йосипа Струцюка (2 місце – 104 бали) та «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014-2018 рр.): історичний нарис» Богдана Зека (3 місце – 95 балів)».
У свою чергу, начальниця управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара зазначила, що видання, яке за підсумками рейтингової оцінки зайняло перше місце, уже видане у 2020 році за власні кошти ініціаторів подання з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
Відтак, члени Експертної ради з питань книговидавничої справи при обласній державній адміністрації проголосували за видання у цьому році інших двох книг, зазначених вище.
Варто зазначити, що серед питань порядку денного – розгляд звернення заслуженого журналіста України Михайла Юхти щодо підтримки його видання книги «Долю обрав сам». Як зазначив автор, книга написана на основі власного дослідження дисидентського руху 60-х років минулого століття. Присутні відзначили, що книга заслуговує на увагу, однак, проголосували за дотримання Регламенту роботи Експертної ради, який передбачає виділення фінансування на видання книг у відповідності з рейтинговою оцінкою.
Читайте також: Навіщо волинські письменники книжки в бібліотеку носили
Посеред іншого, розглянули учасники засідання й звернення Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» щодо фінансової підтримки у 2021 році видання «Інваспорт» Волині: неможливе стає можливим». Як поінформував присутніх начальник Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Віктор Галан-Влащук, у книзі йдеться про волинян-паралімпійців.
Відтак, за результатами обговорення члени Експертної ради вирішили внести зміни до Регіональної програми культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області, звернувшись для цього до депутатського корпусу обласної ради щодо додаткового фінансування цього видання.