«Зіна» плаче, а «Шева» — скаче!
У суто англійському фіналі Ліги чемпіонів тріумфував лондонський клуб російського багатія Абрамовича
Ліга чемпіонів УЄФА 2020/2021. Фінал. «Манчестер Сіті» (Манчестер, Англія) — «Челсі» (Лондон, Англія) — 0:1 (Кай Гаверц, 42 хв.)
29 травня 2021 року. Порту (Португалія). «Ештадіу ду Драгау». 14110 глядачів. Головний суддя — Матеу Лаос (Іспанія).
У стартовому складі «МанСіті» сподівано вийшов Олександр Зінченко — тож для більшості українців відповідь на питання «За кого вболівати?» ставала ще очевиднішою. На клуб, за який виступає наш співвітчизник, ставили й букмекери. Воно й не дивно: чемпіон «Манчестер Сіті» в АПЛ випередив володаря «дерев’яних медалей» «Челсі» на цілих 19 очок.
Натомість головний тренер Національної збірної України Андрій Шевченко дивився поєдинок у компанії власника «Челсі», російського багатія Романа Абрамовича. Така собі данина пам’яті виступам за лондонський клуб у 2006–2009 роках.
Коли під завісу першого тайму 22річний англієць Мейсон Маунт прекрасним дальнім пасом вивів на ворота суперника 21літнього німця Кая Гаверца і той вправно розібрався з бразильським голкіпером «небесноголубих» Едерсоном, — Шевченко з Абрамовичем на радощах навіть «дали п’ять» один одному.
А футбольна Україна (і не тільки Україна) досі сперечається: чи була і наскільки великою вина Зінченка в тому фатальному для «Манчестер Сіті» епізоді. Одні наполягають: то був провал усієї захисної лінії команди Хосепа Гвардіоли — тож не треба робити цапомвідбувайлом українця! Інші ж репетують у відповідь: саме Зінченко був біля Гаверца, мусив бачити його жест рукою партнерові — чого ж раніше не увімкнув вищу швидкість?
Головний тренер Національної збірної України Андрій Шевченко дивився поєдинок у компанії власника «Челсі», російського багатія Романа Абрамовича.
Хай там як, 24річний українець провів на полі увесь матч. Самовіддано боровся — скажімо, ще за рахунку 0:0 холоднокровно відібрав м’яч у того ж таки Гаверца у штрафному майданчику своєї команди. Проте, на жаль, здобуття звання переможця Ліги чемпіонів (раніше з українців це вдавалося лише Андрію Шевченку та Анатолію Тимощуку) довелося відкласти на потім.
Ну а 47-річний німецький фахівець Томас Тухель, програвши торік фінал Ліги чемпіонів із французьким ПСЖ, цьогоріч виграв турнір із англійським «Челсі» — за якихось чотири місяці і три дні після того, як 26 січня очолив доволі проблемну тоді команду.
За воротами
Кай Гаверц, автор переможного гола у фіналі ЛЧ 2020/2021:
«Чи виросла моя трансферна вартість після цього матчу? Мені по**й, ми виграли Лігу чемпіонів!».
Кевін де Брейне, лідер «Манчестер Сіті», який зазнав травми у фінальному поєдинку та був замінений на 60й хвилині зустрічі:
«Привіт, хлопці. Щойно повернувся з лікарні. У мене діагностовано перелом кісток носа і перелом лівої очниці. Наразі я почуваю себе добре. Все ще розчарований вчорашнім результатом, але ми повернемося».
Ліга Європи УЄФА 2020/2021. Фінал. «Вільярреал» (Вільярреал, Іспанія) — «Манчестер Юнайтед» (Манчестер, Англія) — основний і додатковий час 1:1 (1:0 — Жерар Морено, 29 хв.; 1:1 — Едінсон Кавані, 55 хв.); серія післяматчевих пенальті — 11:10
26 травня 2021 року. Гданськ (Польща). Стадіон «ЕнергаГданськ». 9412 глядачів. Головний суддя — Клеман Турпен (Франція).
Тим часом у фіналі Ліги Європи приголомшлива драма розгорнулася на полі під час серії післяматчевих пенальті. Польові гравці обох команд реалізували по 10 ударів. Тож черга бити дійшла до голкіперів. 29річний аргентинський страж воріт «Вільярреала» Херонімо Рульї забив у ворота 30-літнього іспанця Давіда де Хеа і потягнув удар голкіпера «МЮ» у відповідь.
Читайте також: Троє спортсменок із футбольного клубу Волині гратимуть за збірну України в Японії.