Волинський обласний центр зайнятості пропонує опановувати нові спеціальності
Вчитися новому ніколи не пізно
Щороку зростає попит на робітничі професії, повідомив під час пресконференції у технічному фаховому коледжі Луцького національного технічного університету директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк. Більшість працедавців потребують саме їх. Тож майже 60 відсотків наявних у базі ВОЦЗ вакансій — робітничі посади, 13 — для працівників найпростіших професій і лише 29 — для службовців. Тим часом безробітних із вищою освітою зареєстровано 49 відсотків. Українці намагаються здобути її, оскільки професійнотехнічну вважають непрестижною.
— Нині існує дисбаланс між попитом працедавців і пропозицією робочої сили, — розповідав Роман Романюк. — Ми надаємо послугу з професійного навчання і таким чином можливість здобути спеціальність та підвищити кваліфікацію, щоб ті, хто звернувся до нас, могли реалізувати себе на ринку праці.
В 11 центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ведуть підготовку за 95 робітничими професіями і більш як 250 напрямами перекваліфікації.
Розповідаючи про навчання, яке організовує служба зайнятості для отримання безробітними нової затребуваної професії, Роман Романюк повідомив, що основна кількість з них здобуває фах у найближчих центрах професійної освіти державної служби зайнятості. Зокрема, львівському та рівненському, а також закладах освіти області. Так, нині проходить навчання на базі технічного фахового коледжу ЛНТУ група швачок. У 2021му вже завершили професійне навчання 644 особи, а за останні 7 років майже 23 тисячі безробітних були залучені до нього. Рівень працевлаштування по його завершенні доволі високий — 98,8 відсотка. Зазначимо, що отримати робітничу професію можна як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання. Безробітні мають можливість підвищити кваліфікацію за основним фахом чи стажуючись на виробництві, а також пройти короткотермінові курси цільового призначення на замовлення роботодавців, отримати знання з організації підприємницької діяльності. Навчання для них безплатне.
Директор ВОЦЗ повідомив, що в 11 центрах професійнотехнічної освіти державної служби зайнятості ведуть підготовку за 95 робітничими професіями і більш як 250 напрямами підвищення кваліфікації. Ті, хто опановує там новий фах, отримують допомогу по безробіттю, компенсацію витрат на проїзд, а за потреби — й гуртожиток. Ще один плюс такої освіти — професію можуть здобути всі охочі незалежно від віку та за короткий термін — від 1,5 року до 11 місяців.
За словами Романа Романюка, одна з перспективних і привабливих форм навчання для безробітних, яка дає шанс підвищити кваліфікацію чи отримати вакансію, — стажування на робочому місці. Вже у січні –травні цього року 409 волинян пройшли його у 274 роботодавців. Не менш цікава послуга ВОЦЗ, що з’явилася у 2017му, — підтвердження неформального навчання за професією «кухар», яке здійснюється у Рівненському ЦПТО. Люди, котрі вміють готувати, але не мають необхідного документа, аби влаштуватися на цю посаду, можуть отримати його. Для цього не потрібно проходити навчання, а лише скласти іспити з теорії і практики приготування їжі. Свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «кухар» уже отримало 32 волинянини.
Читайте також: Яку роботу пропонують на Горохівщині.