Ідеальні котлети: і з м’ясом, і без м’яса
Саме з цією стравою, що найкраще смакує із картопляним пюре і солоним огірочком чи свіжим салатиком, у багатьох людей асоціюється поняття «домашня їжа». Здавалося б, готувати її зовсім не складно: перекрутив м’ясо на фарш і робиш котлети! Але ж одноманітність набридає — тож недарма кулінари вигадали безліч варіантів: і м’ясних, і овочевих, і круп’яних, і горіхових…
«Ведмежа лапа»
Інгредієнти: 600 г свинини, 200 г печінки, 1 цибулина, 2–3 зубчики часнику, 1 ст. л. вершків, 6 ст. л. борошна (2 — для фаршу і 4 — для обвалювання), 100 г твердого сиру, 4 скибки білого хліба, 2 яйця, сіль та перець — за смаком, олія для смаження.
Приготування. Пропустіть через м’ясорубку свинину, цибулю, часник і печінку. Посоліть, поперчіть, додайте борошно, вершки, перемішайте, накрийте харчовою плівкою і поставте в холодильник на годину. В окрему миску наріжне шматочками підсохлий білий хліб, додайте натертий на крупній тертці сир і перемішайте. З фаршу сформуйте круглі котлети, обваляйте в борошні, вмочіть у збиті яйця, далі обкачайте в підготовленій паніровці з хліба і сиру, викладіть на розігріту сковороду з олією і смажте на сильному вогні до рум’яності з одного боку. Зменшіть вогонь до мінімуму, переверніть котлети й обсмажте до золотистої скоринки з другого. Щоб страва добре просмажилася всередині, після перевертання потрібно готувати близько 15 хвилин, можна прикрити кришкою або поставити на чверть години в заздалегідь розігріту до 180 градусів духовку.
«Покиївськи»
Інгредієнти: 4 курячі філе, 2 яйця, 100 г вершкового масла, 400 г олії соняшникової, борошно, сухарі панірувальні, пучок зелені, сіль та перець до смаку.
Приготування. Подрібнити зелень, зсипати у миску і змішати з м’яким вершковим маслом. Загорнути масло в харчову плівку і покласти в морозилку на 20–30 хвилин. Куряче філе розрізати гострим ножем, щоб вийшов прямокутник, і злегка відбити. На край м’ясного пласта викласти шматочки підмороженого масла, посолити, поперчити і згорнути, щоб вийшла котлета. По черзі обваляти її в борошні, збитому яйці та панірувальних сухарях. Бажано це зробити по два рази. Котлети в паніровці викласти на добре розігріту пательню з олією та обсмажити до рум’яної скоринки з усіх боків, періодично перевертаючи. Готову страву прикрасити зеленню.
Капустяники
Інгредієнти: 0,5 кг капусти, 2 ст. л. манної крупи, 2 ст. л. мелених сухарів, 3 ст. л. олії, 0,5 скл. води, сіль до смаку.
Приготування. Капусту дрібно нашаткувати, скласти в каструлю, влити води та 1 ст. л. олії і тушкувати до напівготовності. У киплячу масу тонкою цівкою всипати манку, посолити і варити, постійно помішуючи, 10–15 хвилин. Охолодити, збити за допомогою блендера, сформувати котлети, запанірувати їх у сухарях і обсмажити на олії до золотистої скоринки.
Котлети з кабачків і рису
Інгредієнти: 2 молоді кабачки, 1 скл. рису, 2 яйця, 2–4 зубочки часнику, пучок петрушки і кропу, 2–3 ст. л. консервованого горошку або кукурудзи (за бажанням), сіль, перець, інші приправи — за смаком, панірувальні сухарі, олія.
Приготування. Рис відварити до готовності, остудити. Кабачки натерти на тертці з великими отворами, злегка відтиснути сік, додати рис, горошок або кукурудзу, дрібно посічену зелень, часник, приправи, посолити, поперчити і добре вимішати. Якщо маса дещо рідкувата, то всипте трохи панірувальних сухарів — вони вберуть вологу. Формувати котлетки, обкачувати їх у сухарях і класти на пательню в розігріту олію. Смажити з обох боків до рум’яної скоринки. Подавати гарячими зі сметаною або овочевим салатом.
Додавайте тільки жовток, а не ціле яйце в м’ясну суміш. Білок робить котлети жорсткими, твердими.
Секрети ідеальних котлет
У кожної господині — свій особливий рецепт, яким вона зазвичай користується і вважає найвдалішим. Але є кілька секретів, які зроблять ваш ідеальний рецепт іще кращим
- Для фаршу змішуйте кілька видів м’яса. Завдяки цьому смак буде більш насиченим.
Читайте також: 160 страв: в Україні презентували оновлене шкільне меню, яке буде в усіх навчальних закладах.
- Замість молока лийте у фарш теплу кип’ячену воду.
- Додавайте тільки жовток, а не ціле яйце в м’ясну суміш. Білок робить котлети жорсткими, твердими.
- Більше цибулі — соковитіший фарш.
- Замініть хліб на моркву, картоплю чи капусту. Завдяки такому поєднанню котлети будуть кориснішими і смачнішими.
- Розігрійте добре олію, перш ніж почати смажити котлети.
- Любите їх в паніровці? Використовуйте манку замість борошна — вона не створить жорсткої скоринки, страва буде більш ніжною, м’якою.
- Постійно змочуйте руки водою, формуючи котлети, — так набагато зручніше.