Зелені свята пахнуть лепехою, сяють чистотою і славляться молитвою
Трійця у християнстві — один із дванадцяти найбільших свят. Після Великодня вона починає літній календар православних дат
У ці дні люди прикрашають свої помешкання різноманітним зіллям та гілками дерев. Зелені свята українці пов’язують з поминанням предків, вважається, що душі померлих зможуть повернутися та сховатись у траві. Тому і прийнято у ці дні розкладати по підлозі лепеху чи ставити її у вазу. Принесення зелені до хати часто пов’язують із закликанням урожаю та багатства. А от господині мають гарно прибрати оселю, бо ж сама Матір Божа перевіряє, чи чисто.
А от господині мають гарно прибрати оселю, бо ж сама Матір Божа перевіряє, чи чисто.
Та головне цього дня обов’язково сходити до церкви і помолитися. Ієромонах Єфрем (Збирун), насельник Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря рекомендує: в різних життєвих невдачах, випробуваннях завжди потрібно говорити: «Уповання моє — Отець, пристановище моє — Син, покров мій — Дух Святий. Тройце Святая, слава Тобі!».
Ірина ПАСІЧНИК
Бережіть любов до малої батьківщини!
50 років з часу закінчення школи «відкували» зозулі випускникам навчального закладу села Бірки, що на Любомльщині. Саме їх я і мій старший наставник, мудрий колега Петро Кузьмович Ткаліченко проводжали у самостійне життя…
Григорій БОЙЧУК, відмінник освіти України
Був і випускний на природі, і щемне прощання. Перша вчителька моїх «аківців» — землячка з Ковельщини Віра Михайлівна Турик, яка нині проживає в Криму. У «Б» класі — Зіна Григорівна Ткачик, родом із Білопілля на Сумщині, яка тут знайшла свою долю, а згодом і вічний спочинок. Ці педагоги зуміли закласти підвалини міцної дружби між класами, що тривала і в наступні шкільні роки.
У подальшому розумне, добре, вічне продовжували сіяти вчителі-предметники Н. І. Божко, Г. В. Бойчук, Г. О. Бойчук, М. В. Ковалик, М. І. Палатай, Г. Ф. Михальчук, С. Ю. Мокич, І. П. Турик, П. К. Ткаліченко. На капітанському містку в той час стояв Григорій Федорович Михальчук, мудрий наставник і лідер, який умів захистити і вчителя, і учня…
Тож із золотим ювілеєм вас, дорогі випускники 1971 року! Бережіть у своїх серцях любов до малої батьківщини, примножуйте славу рідної школи, не обривайте ниточок зв’язку з однокласниками! Пам’ятайте, що у свій час написав наш волинський поет Олександр Богачук:
Де б на світі не був,
я вернусь до тієї стежини,
Що в дитинство веде
і спокою душі не дає.
За літами літа відлітають
ключем журавлиним,
А зозуля кує, а зозуля кує…
м. Ковель.
Китайці заспівали «Україна — це ти»
Волинянка Людмила Гармаш живе у Піднебесній вже кілька років. У місті Жичжао провінції Шаньдун вона навчає місцевих студентів української мови та музики
Волинський національний університет імені Лесі Українки співпрацює з міжнародною освітньою компанією «БайІн Шаньдун». Сторони проводять спільну діяльність у сфері освіти та науки для сприяння поглибленню українсько-китайських відносин через обмін досвідом у навчанні, творчості та наукових дослідженнях.
Читайте також: Луцькому музею подарували малюнок художника, який розробив методику реставрації фрески Леонардо да Вінчі «Тайна вечеря»
Людмила Гармаш у Центрі вивчення української мови навчає місцеву молодь розмовляти та співати українською мовою. Студенти також знайомляться з нашою культурою і фольклором. У місті Жичжао два десятки слухачів. Потім вони мають скласти іспит та отримати сертифікат, що дасть їм можливість вступити до волинського вишу. Днями вони підготували подарунок для університету — зворушливо заспівали хіт «Україна — це ти». У рамках співпраці викладачі китайської мови мають приїхати до Луцька та навчати наших студентів.
Олена МИТРОФАНОВА
Золоті слова
«Ваш мозок може все. Абсолютно все. Головне, переконати себе в цьому. Руки не знають, що вони не вміють підтягуватися, ноги не знають, що вони слабкі. Це знає ваш мозок. Переконавши себе в тому, що ви можете все, ви зможете дійсно все».
Роберт Кіосакі, американський інвестор, бізнесмен.
Календар
18 червня
Сонце (схід — 05.05, захід — 21.35, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Діві, Терезах. 8/9 день Місяця.
Іменинники: Леонід, Ігор, Федір, Костянтин, Марко.
19 червня
Сонце (схід — 05.05, захід — 21.35, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Терезах. 9/10 день Місяця.
Іменинники: Сусанна, Текля, Єгор, Юрій.
20 червня
Сонце (схід — 05.05, захід — 21.35, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Терезах, Скорпіоні. 10/11 день Місяця.
Іменинники: Марія, Зінаїда, Богдан, Антон, Іван, Тарас, Федот.
21 червня
Сонце (схід — 05.05, захід — 21.35, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Скорпіоні. 11/12 день Місяця.
Іменинники: Федір, Марта, Василь, Костянтин, Павло, Меланія, Маркіян.
22 червня
Сонце (схід — 05.06, захід — 21.36, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Скорпіоні, Стрільці. 12/13 день Місяця.
Іменинники: Кирило, Олександр, Мар’яна, Марта, Маріанна.
23 червня
Сонце (схід — 05.06, захід — 21.36, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Стрільці. 13/14 день Місяця.
Іменинники: Антоніна, Олександр, Василь, Іван, Олексій, Тимофій.
24 червня
Сонце (схід — 05.06, захід — 21.36, тривалість дня — 16.30).
Місяць у Стрільці, Козерозі. 14/15 день Місяця.
Іменинники: Марія, Аркадій, Юхим.
Погода: від Трійці тепло йде не лише з неба, а й від землі
Колись русалка сподобала хлопця. Все коло нього вертілася, старалася щось приємне зробити. Було підійде він до лісового струмка, а вона про кладку потурбується. Косить хлопець на лугу траву, а русалка хмару відведе. Тільки не знав парубок, що має таку помічницю, бо ж невидима і безмовна була
Коли юнак закохався у дівчину зі свого села, дуже зажурилася русалка. Попросила Лісовика, щоб той допоміг їй бути поряд із коханим. І перетворив він її на м’яту. І пахла трава йому і на лузі, і біля річки, і з букету на Зелені свята, і у весільному вінку нареченої. А згодом люди виявили, що допомагає вона при різних хворобах.
А за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Світлани Дриганюк, 18–20 червня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний, 3–8 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 11–16 градусів тепла, вдень — 25–30. За багаторічними спостереженнями, 18-го червня найтепліше було у 1999 році — плюс 31, найхолодніше — 1949-го, плюс 5 градусів.
Температура води у річці Стир — 20 градусів, у озері Світязь — 19.
У Рівному до кінця тижня — ясно, без опадів. Температура вночі буде 16 градусів, а вдень прогріється до 28. Лише в неділю зі самого ранку небо вкриється хмарами, які протримаються до вечора. Без опадів.