«Ти у себе — одна!»
Чимало жінок цілком присвячують весь час і віддають усі сили дітям, чоловікові, родичам, усе роблять заради інших і при цьому забувають про власні потреби й інтереси. Але людський ресурс обмежений, тож рано чи пізно таке ставлення стає емоційним і психологічним тягарем. Що робити, аби не покласти своє життя до ніг близьких? Психологи радять застосовувати ці 5 правил
1. Насолоджуйтеся тишею і спокоєм
Такі паузи корисні для вашого мозку. Обов’язково візьміть собі за звичку проводити хоча б 30 хвилин у повній тиші. Це дасть змогу вам почути себе, свої потреби.
2. Серйозні розмови — важлива частина життя
Спілкуйтеся з людьми, які здатні вас почути і зрозуміти. Такі бесіди допомагають позбутися тривог і занепокоєння, зняти із себе тягар відповідальності хоча б на нетривалий час.
3. Кажіть «ні»
Якщо ви завжди готові бігти на допомогу іншим — незабаром ваш ресурс вичерпається. Тож нема нічого ганебного в тому, щоб сказати: «Вибач, але я не можу тобі допомогти» — особливо, якщо ви погано себе почуваєте, усвідомлюєте, що завдання вам не під силу, або ж розумієте, що поміч не надто й потрібна — людина просто не хоче робити цього сама.
Нема нічого ганебного в тому, щоб сказати: «Вибач, але я не можу тобі допомогти» — особливо, якщо ви погано себе почуваєте, усвідомлюєте, що завдання вам не під силу, або ж розумієте, що поміч не надто й потрібна — людина просто не хоче робити цього сама.
4. Пишайтеся собою
Ті, хто звик робити все для інших, не бачать приводу для гордості за себе. Відповідно й інші сприймають те, що вони роблять, як належне. Починайте себе хвалити, хоча б подумки відзначайте свої здобутки й перемоги.
5. Навчіться піклуватися про себе
Це дуже просто — почніть витрачати час і на себе. Купіть собі подарунок просто так, без приводу. Займайтеся тим, що вам подобається. Життя тільки одне — не витрачайте його повністю на інших людей.
За матеріалами tobiporada.com.ua, zatyshok.net.ua.
Читайте також: Попросив подзвонити: на Волині по гарячих слідах затримали грабіжника.