Чи можна їсти полуницю при цукровому діабеті?
Адже цей діагноз зобов’язує дотримуватися суворої дієти, вести здоровий спосіб життя, а в червоних ягодах, на думку багатьох, занадто багато цукру. Суперечки на тему «Полуниця при діабеті — табу чи натуральний десерт?» можуть тривати годинами
Дієтолог Інна Григоренко розповіла виданню tochka.net, що ці ягоди можна їсти людям із цукровим діабетом, але кількість бажано обмежити: 100 г за один раз після їди.
Кількість бажано обмежити: 100 г за один раз.
Корисні властивості полуниці можуть бути перекресленими надмірним її споживанням за один раз, поїданням ягоди натще. Це пов’язано із вмістом простих вуглеводів, які будуть швидко засвоюватися та надмірно підвищувати рівень глюкози у крові. А велика кількість фруктози порушуватиме метаболізм, накопичуватиметься у вигляді жиру, зокрема, в печінці.
Дієтолог також виділила три основні ризики:
Алергічні реакції. Можливі тільки на полуницю. Але також можливі прояви перехресних реакцій у людей з алергією на пилок берези та яблуні. Такі прояви пов’язують із білком, який бере участь у формуванні кольору. Тому полуниця без кольору, біла, може добре переноситися такими людьми. Але кількість антиоксидантів та інших корисних речовин у ній буде менша.
Забруднення пестицидами, фунгіцидами, інсектицидами (засобами захисту рослин), нітратами. Якщо ці препарати вносяться вчасно, витримується пауза до збору врожаю, то ризик мінімальний. Це залежить від добросовісності фермерів. Тому краще купувати полуницю, вирощену органічним методом, або у перевірених виробників. Якщо ж бюджет обмежений — купуйте вирощену традиційним методом, адже користь все одно буде більшою. Для зменшення рівня забруднення можна потримати полуницю протягом 10 хвилин у розчині соди: 10 г на літр води.
Читайте також: Погода на п'ятницю, 2 липня: головними синоптиками цього дня будуть бджоли
Небезпечне забруднення ягід паразитами, пов’язане з використанням вмісту вигрібних ям як добрива. Тут усе залежить від добросовісності виробника.