Загибель через вибух двох дітей на Рівненщині: збирача боєприпасів засудили (Відео)
На своєму господарстві чоловік розставив саморобні міни-пастки і два роки тому в одну з них втрапили онуки його дружини
У Рівному суд присудив 11 років за ґратами чоловікові за вбивство двох малолітніх дітей, виготовлення і зберігання вибухівки. Вирок оголосили 6 липня. Йдеться про Миколу Середюка із селища Смига, інформує Суспільне Рівне.
Суд присудив 11 років за ґратами.
На своєму господарстві чоловік розставив саморобні міни-пастки і два роки тому в одну з них втрапили онуки його дружини. Попри це, Галина Середюк, а також сестра засудженого вважають, що суд виніс занадто жорсткий вирок і планують його оскаржити.
Що це за історія
61-річного Миколу Середюка обвинувачують одразу за трьома статтями: умисне вбивство двох дітей, незаконне поводження з вибухівкою та незаконне виготовлення вибухових речовин.
В липні 2019-го в селищі Смига Дубенського району 11-річна дівчинка і 13-річний хлопчик, які були онуками дружини Миколи Середюка, прийшли в гості до бабусі. Миколи Середюка на той момент не було вдома. Діти відкрили металевий сейф, що стояв у майстерні чоловіка і знайшли там коробку із вибуховим пристроєм. Її відкриття спричинило вибух.
У поліції тоді зазначили: з 2002-го по 2014-й чоловіка чотири рази притягували до кримінальної відповідальності за незаконне поводження із боєприпасами, але в трьох випадках йому давали умовний термін і один раз він потрапив під амністію.
Чоловік усе збирав на околицях Смиги і приносив додому. А після того, як у 2017-му році Миколу Середюка пограбували, він зробив і розставив по господарству чотири саморобні міни-пастки. І, за версією слідства, 13 липня 2019 року діти натрапили на одну з них.
Як судили обвинуваченого
Суддя Рівненського міського суду Сергій Наумов зачитав висновок судової комплексної вибухотехнічної експертизи:
«Наданий на експертизу предмет, вилучений за місцем проживання Середюка, є саморобним вибуховим пристроєм, виготовленим на основі корпусу 50-міліметрової осколкової міни, який був споряджений зарядом вибухової речовини тротил. Наданий саморобний вибуховий пристрій придатний для здійснення вибуху».
Але 61-річний чоловік, як і раніше, запевняє, що його пастки не такі потужні і не могли вбити дітей.
«Посудина мінометної міни та, що була в коробочці, важить 280 грам, а уламків назбирали більше пів кілограма, то тільки тих, що вдалося знайти. А скільки розійшлося. То вже не відповідає тій посудині, що була в коробочці. І саморобний пристрій не вибухав. І в мене не було четвертої коробочки, було три, я їх показав і вони так і осталися», – каже обвинувачений Микола Середюк.
При цьому чоловік припускає, що вибухонебезпечний предмет на його подвір'я міг принести 13-річний онук його дружини Олег.
«Один чоловік з Смиги, має свого буса, збирав дітей по 12 чоловік і возив на полігон, і в тому числі був Олег Гончарук і міг щось звідти привезти», – каже обвинувачений.
Втім, суд вважає, що органи досудового розслідування правильно кваліфікували дії обвинуваченого Миколи Середюка. Медико-криміналістична експертиза визнала чоловіка осудним. І колегія суддів визнає його винним в умисному вбивстві двох дітей, незаконному поводженні з вибухівкою та незаконному виготовленні вибухових речовин.
«При сукупності злочинів визначити Середюку Миколі Володимировичу остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у вигляді позбавлення волі на строк 11 років з відбуванням покарання у кримінально-виконавчій установі. Зарахувавши в строк відбування покарання строк перебування під вартою з розрахунку 1 день ув'язнення за 2 дні позбавлення волі», – оголосив суддя Сергій Наумов.
Майже два роки з моменту затримання чоловік перебував під вартою в слідчому ізоляторі. Тож фактично з присудженого терміну відбув уже 4 роки.
Рідним вирок надто суворий
На оголошенні вироку в залі суду були сестра і дружина Миколи Середюка.
«Вирок 11 років... Це дуже багато на психічно хвору людину, дуже багато. Він навіть не усвідомлює, що то йому там дали», – каже сестра Миколи Середюка Марія Олефір.
«Ми незгідні з тим, що стільки років дали йому. Бо діти йому простили все, і теж сказали, щоб не позбавляли волі його, а дали умовне. Він любив дітей і гроші їм завжди давав», – каже дружина Миколи Середюка Галина.
Читайте також: Приїхала в гості до бабусі: 5-річна дівчинка випала з вікна 8-го поверху (Відео)
Відтак жінки кажуть, що будуть подавати апеляцію.