Вакцинуватися чи ні: на Волині роблять тест, щоб знати, чи доцільно нині щеплюватись
У Волинській обласній клінічній лікарні почали робити дослідження на наявність нейтралізаційного білка. Аналіз визначає, чи виробилися в організмі імунні антитіла, які захищають людей від повторного зараження коронавірусом
Дослідження на наявність нейтралізаційного білка – це теж метод ІФА. Тільки він визначає, чи може ще імунітет людини протистояти коронавірусу.
Раніше в лікарні робили тест на загальні антитіла. Аналіз показував результат зустрічі з вірусом, тобто, чи в організмі виробилися антитіла, які зафіксувалися.
Нейтралізований білок – це той, який при майбутній зустрічі з вірусом буде вже вбивати цей вірус. Це – імунний захист. Такий білок може виробитися або в пацієнта, який перехворів, або після щеплення, – пояснила завідувачка лабораторії Людмила Мілінчук.
Раніше в лікарні робили тест на загальні антитіла. Аналіз показував результат зустрічі з вірусом, тобто, чи в організмі виробилися антитіла, які зафіксувалися.
Вірогідність аналізу
Дослідження триває півтори години. Правдивість аналізу, як і інших досліджень методом ІФА, – становить 98 – 99%.
«Якщо пацієнт уже має цей білок, то йому не потрібно поки вакцинуватися, якщо немає – то потрібно. Через місяць після вакцинації можна побачити, чи ця вакцина дієва, і чи виробився в нього цей білок», – зазначила Мілінчук.
Зразки виявили у двох людей
З трьох наявних зразків імунні антитіла виявили у двох людей. У пацієнтки, яка вакцинувалася, їх 97%, в іншої – 26%. Це означає, що вона могла перенести легку форму коронавірусу. Через 3 місяці тест варто повторити, аби дізнатися – антитіл більшає чи меншає.
Читайте також: Головний санлікар розповів, коли українцям можна буде не носити маски