Відгадайте запитання – отримайте 200 гривень: «Письмецо в конверте погоди – не рви…»
А тепер всі разом співаємо: «Не везет мне в смерти, повезет в любви». Напевне, нинішня спека, яка не слабша, ніж у фільмі «Біле сонце пустелі», вплинула і на корифеїв нашої вікторини
Тож поки найзатятіші інтелектуали посипають собі голову попелом (чи пляжним піском —☺), що не розгадали таке завдання, а Грицько Григорович задоволено чухає свого козацького живота (хорошої людини має бути багато), час повторити це каверзне запитання.
«Гарбуз із секретом» – 24 (2021)
Розпочнемо з малювання… «внука». Тому беремо в руки фарби. Зображуємо видовжене прямокутно червоне серце із напівовалами на кінцях. А потім спробуємо прилаштувати до нього кілька смужок за допомогою фарб — жовтої, зеленої, блакитної, чорної чи синьої, бо підійдуть з них тільки дві…
Сьогодні більшість із вас з цим «онуком» стикається якщо не вдома, то на роботі.
А от двісті років тому його «пращур» задумувався у вигляді майданчика для нинішнього спорту № 1, хоча про цей вид змагань в той час ще ніхто й не говорив. Саме тоді був не вигаданий, а уніфікований, адже протягом усієї історії людства дуже необхідний у всьому світі. Навіть сьогодні вони — «внук» і «пращур» — паралельно служать людям, бо в них «і сміх, і сльози, і любов»… Тому й намагаються трепетно зберігати їх. Або навпаки — якнайшвидше позбуватись. Бо бувають небезпечні.
Отож, «правнука» – намалювали, а «прадіда» – заховали.
Що знаходиться у гарбузі?
Замість відповіді скористаюся словами російської письменниці-емігрантки Надії Теффі (1872–1952): «Як добре, що люди придумали пошту… Візьмеш шматочок душі, покладеш його в конверт, заклеїш і кинеш його в іншу душу, яка чекає і хвилюється…». А далі голосно кажу «Віват!» жительці волинського міста Ківерці Тамарі Нецько, яка єдина розгадала це запитання (враховували варіанти відповідей: «КОНВЕРТ», «ЛИСТ» і GMAIL – правнук конверта), і збагатилася на 200 гривень призових та залікове очко в нашій турнірній таблиці.
Візьмеш шматочок душі, покладеш його в конверт, заклеїш і кинеш його в іншу душу, яка чекає і хвилюється…
Лідери «Гарбуза із секретом» після 23 турів (попередні результати):
1 місце — Віта Бобко — 12 балів (Волинська область)
2 місце — Тетяна Репетило — 11 балів (Черкаська область)
3 місце — Ольга Сидорук — 10 балів (Волинська область)
4 місце — Анатолій Скальт — 9 балів (Вінницька область)
5 місце — Василь Момотюк — 8 балів (Чернівецька область).
Читайте також у нас: «У королівстві півоній Тамари Мельничук – понад 250 сімей!».
Для тих, хто вперше тримає в руках «Цікаву газету на вихідні», коротко пояснимо: наша вікторина нагадує популярну гру «Що? Де? Коли?», тільки замість чорного ящика ми використовуємо знаменитий український овоч — гарбуз. І нічого страшного, що ви ще не маєте залікових очок: по-перше, щотижня є шанс виграти 200 гривень призових, а по-друге, минула тільки половина конкурсу і наздогнати та перегнати лідерів ви ще зможете. Тож спробуймо, адже не виграє той, хто не грає!
«Гарбуз із секретом» – 28 (2021)
За переказами, ці портрети були оберегом від предмета, потужніший замінник якого змінив-зупинив легендарну сторінку нашої історії.
Цей замінник, а точніше його братів, ви, без сумніву, тримали у руках. Хоч влітку, особливо у спеку, можете обійтися й без них.
Зображення кого знаходиться у гарбузі?
Слово-відповідь треба надіслати до 25 липня тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «Піст», «Три ведмеді», «Світлана Орловська»), але обов’язково вказати після слова-відповіді у дужках ще й своє ім’я і прізвище (наприклад: «М’яч (Максим Мохнюк) »).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох. А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43025, м. Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав відповідь.
Сонця вам від людей!
Читайте також у нас: «Отець Іван учить парафіян шити, розмовляти французькою і бореться з алкоголізмом у селі».