І їмо, і спимо з телефоном…
Мобільні пристрої викликають залежність, яку можна порівняти з наркотичною. Так вважають учені
Результати дослідження засвідчили, що у людей, які не випускають з рук гаджетів, сірої речовини в мозку менше порівняно з тими, у кого незначний екранний час.
Для вивчення проблеми вчені запросили 22 добровольців, які постійно користуються смартфонами, і 26 осіб, у яких такої потреби немає. Фахівці вивчали їхній головний мозок за допомогою МРТ. Виявилося, що у найактивніших користувачів девайсів відбуваються зміни в сірій речовині, схожі як у наркозалежних.
Розробники з кожним роком придумують все нові і нові рішення, як заманити людей у світ мобільних пристроїв, і це їм успішно вдається.
Розробники з кожним роком придумують все нові і нові рішення, як заманити людей у світ мобільних пристроїв, і це їм успішно вдається. Водночас учені закликають зменшувати екранний час, щоб не шкодити здоров’ю та емоційному стану.
Застерігають вони і «телеманів». Стверджують: ті, хто звик гаяти час перед телевізором, частіше страждають у старості від зниження когнітивних функцій. А недостатня кількість руху збільшує ризик серцево-судинних захворювань, раку, діабету другого типу і навіть ранньої смерті.
Читайте також: Шевченко зворушливо привітав дружину із 17-річчям весілля (Фото)
У той же час активне дозвілля, читання книг, настільні та комп’ютерні ігри у літньому віці поліпшують розумову діяльність, зменшують ймовірність розвитку деменції.
Марія КАЩУК