У Рівному серце чоловіка пересадили жінці
У Рівненській міській лікарні провели третю від грудня 2020-го трансплантацію серця. Участь в операції брали місцеві лікарі, представники Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова і Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит»
45-річний чоловік, мешканець Рівненської області, потрапив до лікарні з черепно-мозковою травмою. Вона призвела до смерті головного мозку. Медики провели дуже багато обстежень, консиліумів і визначили, що пацієнт може бути донором. Тоді почалися переговори з родичами, які прийняли вкрай важке рішення — дозволили мультифокальний забір органів (дві нирки, печінка, серце).
У неї була кардіоміопатія, і вона потребувала трансплантації.
Реципієнтом серця стала 60-літня мешканка Рівненського району. У неї була кардіоміопатія, і вона потребувала трансплантації. «Так, фактично їй врятували життя», — каже заступник головлікаря Ігор Дундюк.
Загалом операція тривала шість годин. Тим часом спеціалісти «Охматдиту» взяли у донора нирки та печінку і поїхали в дитячу спецлікарню пересаджувати їх дітям однорічного і п’ятирічного віку.
— Неймовірна подяка медикам. Їхня робота — дивовижна! Окрема — головному лікарю ЦМЛ Євгену Кучеруку. Здоров’я пацієнтці, в грудях якої б’ється нове серце! — висловив своє захоплення та шану міський голова Рівного Олександр Третяк. — Будемо розвивати напрямок пересадки органів у Рівному, бо потреба в цьому величезна, а операції за кордоном у п’ять разів дорожчі, — наголосив мер.
Читайте також: Це наш найменший пацієнт: у лікарні, якою керує волинянин, провели операцію на серці 6-місячному малюку
— Поки що спеціалісти з інституту Шалімова є головними і провідними, тому що в нас наразі немає кардіохірургії. Але ми над цим працюємо. Наша мета — почати спочатку з нирок, лікарі наші працюють над цим і вчаться. І ми прагнемо не просто до того, щоб пересадити нирку… Пересадити — це пів справи, а ще дуже багато треба, щоб цього пацієнта виходити, підібрати йому імуносупресивну, гормональну терапію, — пояснює Ігор Дундюк.
Мирослава СЛИВА