Футболіст Зінченко оплатив приїзд в Україну відомого німецького пластичного хірурга
Професор Клаус Екснер (на фото) на базі опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні Львова проконсультував більше 50 та спільно з місцевими хірургами прооперував 29 дітей з усієї України зі складними вродженими і набутими вадами
Німецький лікар відбирає лише найважчі випадки: тих пацієнтів, які без операції не можуть вести нормальний спосіб життя і часто дистанційовані від суспільства. Зокрема, це діти з вродженим птозом верхньої повіки та деформацією вушної раковини, гемангіомами, посттравматичними та постопіковими рубцями. Також хірург передусім допомагає маленьким пацієнтам із малозабезпечених родин.
«Це дуже різні операції, чимало дітей мають вроджені вади обличчя — наприклад, не можуть відкрити повіки і тому мусять ходити, закидаючи голову, щоби щось бачити. Хтось страждає від наслідків травм, які ми також стараємося лікувати. Є дуже багато різних випадків, і ми намагаємося в силу своїх можливостей допомогти їм», — зазначив Клаус Екснер.
Це дуже різні операції, чимало дітей мають вроджені вади обличчя — наприклад, не можуть відкрити повіки і тому мусять ходити, закидаючи голову, щоби щось бачити.
За останні 9 років це уже 13 візит німецького хірурга до Львова. Усі поїздки оплачують благодійники, а операції він виконує безоплатно. Співпраця з Клаусом Екснером триває з 2012-го, коли він приїхав до Львова під час футбольного чемпіонату Євро 2012, щоби впродовж тижня безкоштовно оперувати дітей у межах доброчинної ініціативи німецьких вболівальників «BigShoe».
Професор розповідає, що місто Лева він обрав не випадково: «Мій брат Гергард Екснер працює ортопедом в університеті Цюриха. Дуже давно, 15–16 років тому, він разом зі швейцарським отцем Робертом Готсом приїхали до Львова, щоб допомогти українським дітям: брат оперував, а отець Готс робив багато соціально корисної роботи. Під час Євро 2012 у моїх друзів виникла ідея, щоб виділити частину грошей від футболу для благодійних акцій. Якраз була гра Португалії і Німеччини у Львові. Так завдяки благодійним організаціям я прибув тоді до вашого міста».
Читайте також: Португальські фанати назвали українського футболіста нацистом.
З того часу Клаус Екснер двічі на рік (зазвичай весною та восени) приїздить до Львова. Інколи — разом із дружиною, теж пластичною хірургинею, Б’янкою Байкан-Екснер.
«Коли ти приїжджаєш і щоразу бачиш, як багато дітей чекає на нашу допомогу, то розумієш, що дорога з Франкфурта не є настільки далекою, щоб не знайти часу їм допомогти», — каже пан Екснер.
З цією місією, крім України, лікар їздить у Південну Америку, Африку, Азію: «На жаль, ми не обираємо місце, де народжуємося, а в багатьох країнах нема такої розвиненої пластичної хірургії, однак є величезна потреба в ній. І є країни, де непросто вирішити соціальні питання: люди не мають грошей на операції. Щодо України, тут склалася добра комбінація: ми допомагаємо бідним родинам, маємо наукові інтереси і чудову співпрацю та дружбу».
Цього разу приїзд та перебування в Львові німецького хірурга профінансував із призових за Євро 2020 півзахисник збірної України Олександр Зінченко.
Загалом за період співпраці Клаус Екснер оглянув близько 700 пацієнтів із вродженими вадами, післяопіковими рубцевими деформаціями, раневими дефектами і разом з українськими лікарями прооперував 280 дітей з усіх областей України.
За матеріалами city-adm.lviv.ua, ukrinform.ua, dw.com.
Ольга ВЕКЕРИК