Панчук привіз на Волинь чергову виставу, щоб «більшість не змінила його» (Відео)
У рідній Лобачівці, що на Горохівщині, народний артист України, лауреат Шевченківської премії Петро Панчук поставив жарт на одну дію Антона Чехова «Ведмідь»
В історії про бурхливе знайомство «нестарого поміщика» Григорія Смирнова і «вдови з ямочками на щічках» Олени Попової персонажів небагато. І це – один з критеріїв, за яким Петро Фадійович відбирав виставу для постановки на сцені народного дому «Просвіта».
Щоб вийти співати, танцювати чи грати, потрібно мати духовні сили, або хоча б душевні. В мене вони є...
За словами знаменитого актора, йому щоразу ставало важче збирати артистів-аматорів з Лобачівки, які раніше долучалися до проєктів сільського театру. Він вважає, що його односельчани «втратили крила», які допомагали їм поєднувати тяжку працю у своїх господаствах та нелегші репетиції на сцені. Перед початком дійства Петро Панчук пояснив, навіщо він і далі намагається на Горохівщині розвивати театр. Митець порівняв себе з поетом, який читав вірші на площі для більшості мешканців міста, щоб змінити їх на краще, і не припинив цього робити, коли слухачі перестали збиратися на ці виступи. Адже він не хотів, щоб ті, які не хотіли розвиватися, змінили його.
– Щоб вийти співати, танцювати чи грати, потрібно мати духовні сили, або хоча б душевні. В мене вони є і щоб в Києві бути не останнім актором, і тут працювати. А люди, вочевидь, не мають звідки їх черпати, я беру цю наснагу в храмі, – зазначив актор.
У цій виставі роль Григорія Смирнова виконував сам Петро Панчук, поміщицю Олену Попову зіграла також професійна актриса Людмила Панчук, а слугу Луку – керівник театрального колективу НД «Просвіта» Андрій Корнейко.
Пан Андрій каже, що від зменшення кількості акторів репетиції не стали легшими.
– Може ми краще відшліфували свої ролі, але працювали в такому ж режимі, як і раніше – до пізньої ночі, – розповів артист-аматор.
Про вимогливість режисера, виконавця головної ролі та свого чоловіка Петра Фадійовича каже і Людмила Панчук. Вона, мовляв, бачила свою героїню ніжнішою, а постановник наполіг додати більше енергетики. Отож, доволі драматичним було не тільки дійство не сцені, а й репетиції.
Вистава «Ведмідь» завершується народженням дитини. Це символічно. Адже в сім'ї акторів насправді нещодавно з'явилася донечка. Історію любові зіркового подружжя читайте у серпневому випуску місячника «Так ніхто не кохав».