Вони нас убивають, а ви з ними обнімаєтесь?
Після закінчення Олімпіади в Токіо українці обговорюють не тільки медалі, а й поведінку своїх спортсменів
Чи не найбільше суперечок викликало спільне фото нашої спортсменки Ярослави Магучіх, яка виборола бронзу у стрибках у висоту, із представницею Росії Марією Ласіцкене (на фото). Чи допустимі такі публічні кроки в умовах війни? Пікантності ситуації надає той факт, що Ярослава Магучіх — сержант Збройних сил України, а росіянка Ласіцкене, з якою вона обіймається на світлині, — капітан у війську загарбників.
Коментарі
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, народний депутат від партії «Європейська Солідарність»:
«…А що мають думати спортсмени, коли влада через своїх представників у Нацраді з телебачення бореться з українською мовою, коли за державний кошт фінансуються концерти в Україні російських зірок і тих «українців», які гастролюють в Росії? Президент може роздавати мільйон антиросійських інтерв’ю, але продовжувати продавати свою шоу-бізнесову продукцію в Росію. Вірять діям, а не словам. І дії наслідують.
Очевидно, що спортсменка помилилася, але помилка — не злочин, на відміну від антиукраїнських дій політиків, що стали для неї прикладом».
Ганна МАЛЯР, заступниця міністра оборони України:
«Спортсмени, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, мають розуміти, що у нас триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження та відповідальність… Тобто, необережна поведінка наших співвітчизників, яких ми любимо і за яких щиро вболіваємо, може ставати об’єктом інформаційних спецоперацій ворога».
Жан БЕЛЕНЮК, олімпійський чемпіон 2020 із греко-римської боротьби (станцював «Гопак» після перемоги):
«Ні на секунду не сумніваюся, що Ярослава Магучіх є патріотом України і вона реально герой, тому що боролася за таку медаль. Я впевнений на 100%, що Ярослава це зробила в момент, коли ти стаєш олімпійським призером і перебуваєш у стані ейфорії — їй ніхто не пояснив наслідків подібних речей».
Олексій ПАНИЧ, філософ:
«Якщо українські атлети взагалі не мають вітатися під камери з російськими, треба це прописувати в кодексі поведінки, який має бути доведений усім учасникам до початку змагань. Якщо цього не було зроблено — претензії (навіть якщо вони обґрунтовані) треба висувати не спортсменам, а політикам та спортивним функціонерам».
Лариса ВОЛОШИНА, журналістка:
«Війна — це злочин. Росія продовжує чинити його проти українців уже восьмий рік поспіль. Теза, що на злочин наші громадяни можуть закрити очі тільки тому, що вони спортсмени, — абсурдна сама по собі. Якщо ти потураєш злочину — ти співучасник».
Василь РОГУЦЬКИЙ
Читайте також: Медалей цілий оберемок, а золото — лишень одне.