Китайці придумали спосіб зробити скло твердішим за алмаз
Стверджують, що результат вже підтверджений на практиці
Китайські хіміки дізналися, як на атомному рівні зробити скло подібним до алмаза і навіть твердішим, повідомляє nnews.com.ua.
На атомному рівні скло являє собою безладну суміш атомів. Через це його так легко зламати або розбити. Хіміки з Університету Яншань (Китай) з’ясували, як розташувати атоми в склі, щоб отриманий матеріал міг бути таким же твердим, як алмаз – або твердішим.
Китайські хіміки дізналися, як на атомному рівні зробити скло подібним до алмаза і навіть твердішим.
Вони виявили критичну пропорцію кристалізованого й аморфного вуглецю, необхідну для створення надміцного скла. Про своє відкриття хіміки опублікували статтю в журналі National Science Rewiew. Дослідники експериментували зі сферами, що складаються з вуглецю, стискаючи їх під тиском близько 25 гігапаскалів, а потім піддавали те, що вийшло, температурі від 1000 до 1200 градусів Цельсія. Утворені речовини назвали AM-I, II та III. Їх також піддавали цілій низці тестів, склавши карту розташування атомів. Було показано, що всі вони працюють як напівпровідники на рівні, порівнянному з аморфним кремнієм.
Алмаз відомий як один з найміцніших матеріалів в природі. Щоб подряпати його, необхідно тиск іншого алмаза від 60 до 100 гігапаскалів, в залежності від того, зроблений він в лабораторії або належать до натуральних каменів.
Твердість отриманого китайськими хіміками склоподібного матеріалу AM-III вимірюється в діапазоні від 110 до 116 гігапаскалів, що робить його самим твердим аморфним тілом на сьогодні. При ковзанні їм по поверхні природного алмазу залишається чітка борозна.
Читайте також: В Україні галопують ціни на дині.