У Горохові встановлять крісло Щастя, викуване із… 84 кінських підков
Подія відбудеться 24 серпня, в День Незалежності України, о 15-й годині
На вигляд цей диво-виріб, аналогів якому, напевне, немає в Україні, схожий на трон. Ідею його створення реалізував горохівський міський голова Віктор Годик.
Чи довго виношувався цей авторський задум? Зовсім ні! Його натхненниками стали… старовинні підкови. Віктор Леонідович, виходець із села Мирне, каже, що колекціонує їх на честь свого хліборобського роду. Разом із легендами, які переповідали діди-прадіди, успадкував віру в чудодійну силу металевих оберегів.
Очевидно, доля вбачала в тому свій сенс, бо нещодавно до нього прийшов знаний на Волині пошуковець, член Всеукраїнської громадської організації «Закінчим війну» Олег Торчинюк із чималою ношею — кількома десятками підков. Збирав їх у полях і лісах кілька років поспіль.
— Здавати на скупку металобрухту вважаю гріхом, оскверненням праці ковалів і підков — символів віків. Тому вирішив передати їх міському голові. То такий чоловік, що зі всього зробить щось потрібне людям. Тепер обоє радіємо, що крісло Щастя слугуватиме неабиякою окрасою міста, — розповів мені Олег Улянович.
Голова Горохівської громади Віктор Годик, виходець із села Мирне, вже не один рік колекціонує підкови на честь свого хліборобського роду.
Вік підков, які з чималої купи металу перетворилися на шедевральний витвір, сягає XVII–XX століть. Горохівський «трон» таїть у собі гарт і міць воїнів козацької доби, Першої і Другої світових воєн.
Уявляєте, скільки магічної чистоти й ковальського завзяття тепер сконцентровано в Горохові! Тою енергетикою, сівши на «трон» у Горохові, зможуть збагатитися всі бажаючі.
– Люди завжди вірили, що підкови в оселі символізують удачу, достаток і успіх. Можливо, через асоціацію з конем – символом заможності, якого здавна міг дозволити купити собі тільки добрий господар. Оскільки місто – наш спільний дім, то тепер у ньому є такий могутній оберіг духовного й матеріального багатства, – ділився радістю від реалізації ідеї Віктор Годик.
До слова, навіть найвища на спинці підкова розміщена з особливим сенсом – ріжками до неба, що є своєрідною емблемою чаші достатку, яка буде притягувати в місто космічну благодатну енергію, наповнювати його добробутом і багатством. За задумом Віктора Годика, сяючий красою й самобутністю «престол» слугуватиме символом гостинності Горохова й горохівчан. Творячи це крісло Щастя, частину своєї душі й завзяття в роботу вклав знаний в районі майстер–золоті руки Андрій Янюк.
Протягом десяти років каденції лідер Горохівської територіальної громади Віктор Годик зумів подивувати жителів невеликого райцентру чималим обсягом робіт. Його задумам дуже личить поетичний рядок Максима Рильського про троянди й виноград – красиве і корисне. Свої мрії зробити рідне місто гарним, наче писанка, вже реалізував затишними сквериками, ошатною площею з ліхтарями й фотозонами, сакурами й іншими декоративними кущами та деревами, фонтаном і лавчинами, відродженням замуленої й зарослої очеретом водойми в центрі, яка колись звалася Смалевим озером. Тепер неподалік ставка, в мальовничому скверику стоятиме черговий самобутній дарунок мера.
Леся ВЛАШИНЕЦЬ.
Читайте такожу нас: «30 тисяч доларів від донецьких бойовиків, «гаплик» від лучанина Шевчука, «хана» від путінської пропагандистки Скабєєвої і фонтан від Годика у Горохові».