«Ішло дівча лучками…» і завело вас, як Сусанін
… у непрохідні хащі нашого інтелектуального конкурсу. Не знаю: чи то так сонечко серпневе вам сіяло, чи так мені чого було, що заплутав усі сліди-підказки… Тож, перефразовуючи Тараса Григоровича, скажу, що цього разу купюра з його зображенням не дістанеться нікому
Але насамперед маю нагадати запитання, яке змусило вас безуспішно довго блудити безкінечними нетрями інтернету. Дехто, до речі, у своїх пошуках вирулив аж на «Владімірскому централі», а хтось помандрував і шляхами героїв фільму «Операція И та інші пригоди Шурика». Але, погодьтеся, знову вийшло за Шевченком — була «Прогулянка з задоволенням і не без моралі». ☺
«Гарбуз із секретом»-30 (2021)
У цьому динамічному творі є й елементи важкої атлетики, і спортивної ходьби, карате (в одному з варіантів), навіть заключний вигук, як у тенісі… Думаю, брати-велетні Клички бачать у ній боксерське, тільки дещо іншого розміру. Я вже не кажу про «червону нитку» твору, якою є популярний елемент святкування здобутого очка у спорті…
А «медаллю» — «призовими» у творі — виступає особливий предмет, час якого ось-ось настане. Саме цю «нагороду» ми і заховали.
Що знаходиться у гарбузі?
І щоб дати відповідь на це запитання, просто процитую крутезну українську лемківську народну пісню у тому варіанті, який співає народна артистка, Герой України Ніна Матвієнко.
Ішло дівча лучками,
Лучками, лучками, лучками,
Несло фартух з грушками,
Грушками, грушками, грушками.
(інший різновид пісні починається з «карате»:
Ішло дівча лучками,
Лучками, лучками, лучками,
Розмахавши ручками,
Ручками, ручками, ручками. — Г.Г.)
Здибав єї парубок,
Парубок, парубок, парубок:
— Віддай, дівча, заробок,
Заробок, заробок, заробок.
— Кого люблю трушечку,
Трушечку, трушечку, трушечку,
Тому я дам грушечку,
Грушечку, грушечку, грушечку.
Кого люблю сердушком,
Сердушком, сердушком, сердушком,
Тому я дам з фартушком,
Фартушком, фартушком, фартушком.
— Ой дівчино, чия ти,
Чия ти, чия ти, чия ти,
Чи підеш ти гуляти,
Гуляти, гуляти, гуляти?
— Не скажу я, чия я,
Чия я, чия я, чия я.
Я дівчина не твоя,
Не твоя, не твоя, не твоя.
Ось так, відповіді зі словом «груша» («груші») не надіслав жоден із учасників. Тому ніхто так і не поповнив свій очковий багаж у нашому інтелектуальному конкурсі. Але, сподіваюсь, ви вже збагатились духовно, бо увімкнули цю пісню на Youtube і насолоджуєтесь її прослуховуванням.
А я тим часом оголошую нове завдання.
«Гарбуз із секретом» — 34 (2021)
Погляньте на це фото з суперпопулярного фільму «Діамантова рука» (1968). А тепер перенесімося в часі з героями світлини — радянським службовцем Семеном Семеновичем Горбунковим (Юрієм Нікуліним) і контрабандистом Льоликом (Анатолієм Папановим) — десь у середину і другу половину ХIX століття в країну, яка нині у всіх на слуху. Уявили? Так, папанінської ГАЗ 21 «Волги» тоді ще не було. Проте поїздки відбувалися, і на чималі відстані. А тепер скажіть, на якому предметі мав «сидіти» (за популярним іноземним сленговим виразом) під час такої подорожі і при потребі тримати його в руках Юрій Нікулін? Цю річ, яку мав би тримати Нікулін, ми й заховали. Це не авоська в «булочну» і не «Беретта» з фільму…
Що знаходиться у гарбузі?
Слово-відповідь треба надіслати до 12 вересня тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «Око», «Три ведмеді», «Світлана Орловська»), але обов’язково вказати після слова-відповіді у дужках ще й своє ім’я і прізвище (наприклад: «М’яч (Саша Філюк) »).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох. А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43025, м. Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав відповідь.
Слава Україні, українцям, українкам і україненятам!
Грицько ГАРБУЗ
Читайте також: У Рівному завдяки пильності сусідки злапали «на гарячому» квартирного злодія (Фото).