Перша українська чемпіонка відмовилась від Батьківщини
Найрезонансніші події в житті країни та світу очима наших журналістів
«Бо Зеленський не запросив»: Оксана Баюл сказала «ні» українському громадянству
Легендарна фігуристка залишиться з паспортом США
Знаменита українська спортсменка Оксана Баюл (на фото), яка вже багато років проживає у Штатах, оголосила про те, що відмовляється від українського громадянства. «Я роблю це. Я дуже схвильована. Прийшов час. Я більше нічого нікому не доводжу. Ні — так ні. Головою в бортик без мене. Конституція України передбачає, що в Україні дозволено тільки одне громадянство. Відповідно до законодавства України, якщо громадянин набуває громадянство іншої держави, така особа все ще визнається громадянином України в правовідносинах. Я відмовляюся від українського громадянства».
Нагадаємо, Оксана Баюл стала першою олімпійською чемпіонкою в історії незалежної України. Вона виборола золото в фігурному катанні на Олімпіаді 1994 року в Ліллехаммері. Раніше Баюл в Instagram повідомила, що її не запросили на святкування 30-річчя незалежності України. «Те, що Зеленський мене не запросив на святкування, — так я вже давно не літаю в хмарах і все одно спасибі», — написала Баюл.
Прикро, що спортсменка пішла на такий крок. Невже справді через те, що не запросили на святкування? Ну так, влада у нас різною буває, але Україна завжди залишається Україною. Сподіваємось, що емоції вщухнуть і Оксана змінить своє рішення.
Співачку, яка виступає в країні-агресорі, Зеленський зробив «національною легендою»
Лауреатами стали:
• «Національна легенда української поезії» — Юрій Рибчинський;
• «Національна легенда українського живопису» — Іван Марчук;
• «Національна легенда українського футболу» — Олег Блохін;
• «Національна легенда української хореографії» — Мирослав Вантух;
• «Національна легенда українського балету» — Олена Потапова;
• «Національна легенда української музики» — Софія Ротару.
Також нагороду «Національна легенда України» отримав посмертно видатний композитор Мирослав Скорик. Президент вручив її його дружині. Володимир Зеленський заснував відзнаку «Національна легенда України» 14 липня 2021 року. 17 серпня він затвердив статут і дизайн цієї нагороди. Вона має вигляд квітки, що використовується в емблематиці святкування 30-річчя незалежності. Премія буде вручатись щороку.
Відзначимо також, що одна із «національних легенд» — Софія Ротару — нещодавно виступала на фестивалі «Новая волна» в країні-агресорі. «Під час війни не можна одночасно виступати й для окупантів, і для жертв агресії», — заявив у зв’язку з цим продюсер Кондратюк. Він зауважив: українські зірки гастролюють в Росії через відсутність в Україні закону про колабораціонізм. «Кожен по-своєму трактує можливість працювати в РФ і співпрацювати з агресором. І такий стан справ — повна антидержавна маячня», — вважає представник шоу-бізнесу. Погоджуємось. А ви?
«На псячей мове не общаюсь»: олімпійський призер зі Львова показав свою натуру
Бронзовий призер Олімпіади в Афінах Дмитро Грачов зневажливо висловився про українську мову в листуванні з екснардепом України Володимиром В’язівським
На прохання повернути борг у 4500 доларів колишній стрілець з лука почав вимагати спілкуватися з ним російською, а «не по-псячи». В’язівський виклав особисте листування, з якого спортсмен постає цілковитим хамом, котрий зі зневагою ставиться до людей і України, а також вдається до погроз. «Чи варто таких олімпійців допускати до тренувань дітей, лекцій та інших публічних заходів?» — запитує екснардеп.
Дмитро Грачов народився і виріс у Львові. За бронзову медаль в Афінах 2004 він отримав від міста квартиру. За словами В’язівського, колишній лучник продовжує тренувати дітей. Сам спортсмен ніяк публічно не відреагував на скандал навколо нього. Натомість після розголосу видалив свою сторінку з Facebook.
Біженка народила в літаку: щоб підняти тиск у салоні, пілот знизив висоту
Жінка з Афганістану привела на світ дитину під час евакуації
Перейми почалися під час польоту. У якийсь момент виникли «ускладнення», йдеться в повідомленні американських військових. Пілоту довелося знизити висоту, щоб у салоні піднявся тиск. Це «допомогло стабілізувати ситуацію та врятувати життя матері». Щойно літак приземлився на авіабазі Рамштайн у Німеччині, військові медики зайшли в салон і прийняли у жінки пологи просто на борту. Після цього її разом з немовлям відвезли до найближчого медичного закладу. Мати і дитина почуваються добре.
Тисячі афганців наразі перебувають біля стін міжнародного аеропорту Кабула. Вони намагаються втекти з країни після того, як радикальні ісламісти — таліби — захопили столицю Афганістану. Аеропорт зараз контролюють сили США.
Білий дім повідомив, що американські літаки вже вивезли звідти близько 17 тисяч людей. Кілька успішних евакуаційних рейсів з Афганістану зробили і українські пілоти.
Пряма мова
Ігор ГОРДІЙЧУК (Сумрак), Герой України, оборонець Савур-Могили, керівник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, уродженець Рівненщини, заявив, що хоче створити у навчальному закладі атмосферу без «руского міра», без мажорів, без корупції»:
Зараз в армії немає сумнівів, що Україна – понад усе. Вони вже готові боротися до перемоги. І люди є основним драйвером цих змін. Я вірю в наших випускників, у командирів взводів, рот, груп, батарей. Знаю, що навіть якщо затремтить хтось із вищого керівництва, вони не затремтять. Молодь плавно витісняє старше покоління. Вони їм вдячні, звісно, але далі – самі. У більшості з них є блиск в очах. Вони йдуть служити не примусово, а за покликом серця. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», але спочатку ми положим усіх наших ворогів.
Читайте також: Епіфаній подарував настоятелю храму з Володимира іменний хрест.