На Волині підлітки почали частіше вчиняти злочини
У Луцькій окружній прокуратурі відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Луцька і Луцького району, на якій обговорили стан протидії дитячій злочинності
Попри вжиті заходи у Луцьку та Луцькому районі упродовж 7 місяців 2021 року на третину (з 35 у минулому до 43 цьогоріч) збільшилася кількість вчинених підлітками злочинів та проступків. Про це заявив, розпочинаючи нараду, керівник Луцької окружної прокуратури Юрій Луцик.
Серед причин і умов, що сприяють скоєнню злочинів підлітками - і прорахунки в діяльності органів та установ, уповноважених державою на здійснення профілактики підліткової злочинності, організації соціально-виховної та психологічної роботи із дітьми, які вступили у конфлікт із законом.
Запрацював на території міста та району пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».
Почасти проблеми підлітка починаються із неблагополучної сім'ї, проте правоохоронцями Луцька і Луцького району упродовж 6 місяців 2021 року складено лише 5 протоколів про насильство в сім'ї, потерпілими від якого є діти.
Потребує покращення ефективність роботи органів профілактики щодо протидії вживанню підлітками алкоголю та наркотиків.
Не допущено цьогоріч у Луцьку і Луцькому районі випадків необґрунтованого закриття чи зупинення кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, їх незаконного затримання.
Запрацював на території міста та району пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Згоду на участь у Програмі надали 4 неповнолітніх підозрюваних у кримінальних провадженнях, двоє з яких уже успішно виконали умови її застосування і кримінальні провадження стосовно них закриті судом.
Читайте також: Що волиняни думають про скасування смертної кари в Україні (Відео).
«Реформа кримінальної юстиції в Україні щодо неповнолітніх спрямована на гуманізацію кримінального судочинства щодо дітей, зауважив, завершуючи нараду, Юрій Луцик, - А тому будь-який контакт підлітка з системою правосуддя незалежно від його процесуального статусу, має відбуватися в порядку, що найменше порушує уклад життя неповнолітнього та відповідає його віковим та психологічним особливостям».
За результатами наради її учасники передбачили подальші спільні заходи, спрямовані на протидію дитячій злочинності.