Без жодних плям: як самостійно почистити диван від забруднень
М’які меблі — важливий атрибут інтер’єру кожної оселі. Та попри безперервне користування ними ми лиш зрідка проходимося по них пилососом, плями і бруд накопичуються та псують вигляд і дивана, і кімнати загалом. Тож варто приділити увагу очищенню оббивки дивана і крісел. Як це зробити?
Правильний мийний засіб
Це перша і найважливіша умова вдалої чистки м’яких меблів. Багато хто використовує звичайну рідину для миття посуду, щоб видалити плями з тканини. Однак це не завжди допомагає. Зараз у магазинах є широкий асортимент спеціальної побутової хімії.
Можна також самостійно приготувати розчин для неглибокого очищення. Для цього знадобляться сода, вода, оцет і мило — ці інгредієнти слід змішати в рівних пропорціях у невеликій ємності, спінити рідину та за допомогою щітки або губки нанести на поверхню дивана лише піну. Потому легенько потерти місце забруднення, за потреби процедуру повторити.
Якщо сумніваєтесь у тому, чи не нашкодить така рідина оббивці меблів, перевірте її дію на невеликій прихованій ділянці. Крім того, важливо не переборщити з кількістю мийного засобу, щоб уникнути проблем із сушінням тканини.
Найефективніший спосіб уникнути будь-яких плям на м’яких меблях — накрити їх зверху покривалом.
Коли ви помітили на дивані липку, жирну або кольорову пляму — не гайте часу! Позбувайтеся забруднень якомога швидше. Від плям різного походження порятують різні розчини:
Солодкі напої — оцет або нашатирний спирт.
Чай та кава — господарське мило.
Жир — подрібнена крейда або сіль.
Соуси — звичайний мильний розчин.
Легше запобігти забрудненню, аніж чистити
Найефективніший спосіб уникнути будь-яких плям на м’яких меблях — накрити їх зверху покривалом. Цей атрибут може чудово вписатися в інтер’єр помешкання і надати йому особливого шарму. Також можна придбати спеціальний чохол, однак врахуйте, що його також необхідно періодично чистити.