У Зеленського хочуть перейменувати Україну на... Русь-Україну
Найрезонансніші події в житті країни та світу очима наших журналістів
А ви готові називатись українцями і «руСЬкими» одночасно?
В Офісі Володимира Зеленського йде дискусія з приводу перейменування нашої держави на Русь-Україну та внесення відповідного законопроєкту
Про це заявив радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович. «Треба у них (росіян. — Ред.) відібрати бренд «руських». Я борюся за те, щоб ми називали війну правильно — «русько-російська». Русь — це ми», — сказав він. Арестович також вважає, що перейменування має повернути справедливість і «об’єднати країну».
Ох, ці ЗЕлені… Чим би не тішились, аби не займатись чимось серйозним. До Великого герба нам ще тільки «Великого перейменування» не вистачало. Так, м’який знак справді має важливе значення. Бо Русь і руСЬкий — це не те ж, що «Россия» і «руССкий». Русь — це назва країни, від якої українці ведуть свою державність, саме ми — її прямі спадкоємці. Пряміше не буває. Через тисячу років Київ — й далі наше головне місто. Він був могутнім, коли на місці Москви ще жаби квакали. Тому і написав Грушевський «Історію України-Руси». Цей важливий факт маємо усвідомлювати самі й активно доносити всьому світу.
Але ж навіщо перейменовувати? Щоб ще більше заплутати всіх? У світі не сильно вникатимуть і скажуть, що України нема, а є якісь дві Росії, чого, власне, й добиваються у Москві. І чому саме Русь? Можна ж перейменуватись, наприклад, на Гетьманщину — так колись називалась Українська козацька держава? Чи Татарію-Україну, бо кримські татари — теж корінний народ. «Об’єднати країну? Тут із нинішньою назвою є купа громадян, для яких власна держава — це пустий звук. Із якого дива поява «Русі» має «об’єднати країну»? Країна роз’єднана через агресію та окупацію РФ, а не через свою назву», — дивується ініціативі офіцер Збройних сил України і блогер Роман Кулик.
Але навіть у дивакуватій команді Зеленського не усі підтримують цю пропозицію щодо перейменування. «Іноді краще жувати, ніж говорити», — так, зокрема, прокоментував ініціативу Арестовича Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
Оце так Шевченко заробив у збірній України!
Генеральний секретар Української асоціації футболу Юрій Запісоцький прокоментував інформацію про заробіток колишнього головного тренера національної збірної за п’ять років роботи з командою
Раніше у ЗМІ писали, що екскерманич «синьо-жовтих» за час, який він очолював колектив, отримав 400 мільйонів гривень. «Я не підтверджую і не спростовую цю абсолютну цифру. Але десь вона відповідає дійсності. У загальних рисах, так, сума сходиться», — сказав Запісоцький в ефірі програми «Великий футбол».
1 серпня Андрій Шевченко покинув посаду головного тренера збірної України через закінчення контракту. На цій посаді він заробляв приблизно 80 мільйонів гривень на рік або 222 тисячі на день! Усе-таки це, здається, перебір для українських реалій. Цікаво, скільки заробляє новий тренер збірної Олександр Петраков?
В Ізраїлі вперше розділили сіамських близнюків
Однорічні дівчатка, народжені зрощеними потилицями, нарешті побачили одна одну
12-годинна операція проходила у місті Беер-Шева. В ній взяли участь ізраїльські спеціалісти та фахівці з-за кордону. Дівчатка-близнюки народилися у серпні 2020 року. Підготовка до операції, яка включала пересадку скальпа обом пацієнткам, тривала місяці. Протягом цього часу сестричкам вставляли в голову надувні силіконові мішки, які періодично розширювалися, щоб розтягнути шкіру. Потім цю шкіру використовували, щоб закрити їхні черепи. Зараз обидві пацієнтки почуваються добре і вже можуть дихати та їсти самотужки. Очікується, що після розділення дівчатка зможуть жити повноцінно.
Така операція проводилася у світі 20 разів, в Ізраїлі — вперше.
У столиці демонтували монумент на честь дружби з росіянами
Пам’ятний знак до цього часу стояв у сквері на вулиці Маршала Якубовського
«Цього шматка граніту в Києві вже немає. І це наша з вами перемога. Наразі пам’ятник зберігається в Голосіївській РДА та має стати експонатом майбутнього музею тоталітаризму», — повідомила місцева депутатка Аліна Михайлова. Таким чином комунальники виконали рішення Київради від 8 липня.
Пам’ятник на честь дружби Києва та Москви встановили у серпні 2001 року. Тоді Голосіївський район називався Московським. У 2015-му активісти розмалювали монумент у синьо-жовті кольори. Цьогоріч у липні міськрада після численних звернень мешканців столиці прийняла рішення про його демонтаж, оскільки в умовах російсько-української війни такі «пам’ятні знаки втратили свій сенс».
Це добре, тільки дивно, що його не знесли раніше.
На Волині водій маршрутки не взяв грошей у священника, бо той був на фронті
Про це розповів у соціальних мережах сам панотець
Водій автобуса «Луцьк — Любешів», що курсує через Тростянець, відмовився брати кошти за проїзд у військового капелана Сергія Ледвовка. Ось допис священника: «На автовокзалі зайшов у маршрутку, запитуючи чи можна. Перед відправленням водій підійшов до мене, а я простягнув йому 50 гривень. Він сказав, що в мене посвідчення учасника бойових дій. Я йому: «Так, але забув вдома». На що він відповів, що йому сказали, що в мене посвідчення, цього достатньо і грошей не потрібно. Зі мною таке вперше. Я не знаю імені водія, але дізнаюся, щоб молитись за нього. Бажаю йому здоров’я, задоволення від його праці і приємних пасажирів», — розповів Сергій Ледвовк.
Є люди!
Пряма мова
Валерій ЗАЛУЖНИЙ, Головнокомандувач Збройних сил України (на передовій – із 2014 року і схвально відгукнувся на речівку «Путін – х*йло!» на репетиції параду на Майдані. – Ред.), про те, чи хотів би проїхатись на танку по Красній площі Москви:
Мабуть, так. По-чесному. І по Арбату теж. Але акуратно, бо це пам’ятка… Я хочу попросити наших людей, у суспільства, щоб вони вірили в Збройні сили України. Ми – люди, які всю душу, все серце їм віддаємо.
Читайте також: Волинянин змайстрував агрегат для зручного збирання картоплі (Фото).