Рецепти осінніх смаколиків: хто їсть кашу гарбузову — буде сильним і здоровим!
А як же ті, кому така каша не смакує? Почастуйте їх іншими стравами із цього осіннього овоча — можете не сумніватися, ще й добавки проситимуть!
Суп пюре
Інгредієнти: 400 г гарбуза, 5 середніх картоплин, 1 цибулина, 1 плавлений сирок, 50 г вершкового масла, 250 г жирних вершків, сіль та спеції до смаку.
Приготування. Гарбуз, картоплю і цибулю почистити, нарізати на великі кубики та обсмажити в сотейнику на вершковому маслі. Потому залити овочі водою на 5 сантиметрів вище суміші і тушкувати до м’якості, затим перебити їх на пюре за допомогою блендера. Пюре знову поставити на вогонь і поступово додавати плавлений сирок, помішуючи, щоб він розчинився. Влити вершки, посолити й поперчити і довести до кипіння. При подачі можна прикрасити зеленню і сухариками.
Котлети «Дієтичні»
Інгредієнти: 400 г курячого філе, 1 яйце, 300 г гарбуза, 1 цибулина, 2 зубки часнику, 1 ст. ложка вершкового масла, 2 ст. ложки манки, 2 ст. ложки олії, мелений коріандр, чорний мелений перець та сіль за смаком.
Приготування: Гарбуз очистити від шкірки та насіння і натерти на крупній тертці. Куряче філе пропустити через м’ясорубку разом із цибулею й часником. Змішати фарш і гарбуз, додати яйце, розм’якшене вершкове масло, манку, спеції, посолити, добре вимішати і залишити фарш на 20 хвилин, після чого формувати невеликі котлети і обсмажувати їх на олії з двох боків до золотистої скоринки приблизно по 5 хвилин. Подавайте з будьяким гарніром, салатом або овочами.
Мак залити окропом і протягом 15 хвилин проварити при помірному кипінні, потому вимкнути вогонь і акуратно зцідити рідину, а мак перекинути в сито, щоб позбутися залишків вологи.
Запіканка «Тигреня»
Інгредієнти: для сирного тіста — 1 ст. л. (з чубком) кукурудзяного крохмалю, 25 г маку, 100 г цукру, 2 яйця, 500 г сиру; для гарбузового шару — цедра 1 апельсина, 1 ст. л. крохмалю, 0,5 скл. цукру, 2 яйця, 800 г гарбуза; для заливки — 1 яйце, 1 ст. л. цукру, 120 мл сметани, 150 грамів гарбузового пюре.
Приготування. Мак залити окропом і протягом 15 хвилин проварити при помірному кипінні, потому вимкнути вогонь і акуратно зцідити рідину, а мак перекинути в сито, щоб позбутися залишків вологи. У чашу блендера викласти сир, всипати цукор, збити до однорідності, додати крохмаль, яйця, мак і знову ретельно збити. Гарбузову м’якоть очистити від волокон і шкірки, порізати на шматки і запекти в духовці при помірному нагріванні, злегка змастивши маслом деко. Залежно від щільності м’якоті на це знадобиться до 20 хвилин. Після охолодження перекласти скибочки в марлю, складену в кілька шарів і добре відтиснути вологу. Для запіканки потрібно 0,5 кг гарбузового пюре, необхідну кількість покладіть у вимитий блендер, додайте яйце, цукор, апельсинову цедру, крохмаль і на малих обертах перемішайте.
Дно роз’ємної форми (діаметром 20–25 см) застелити кулінарним пергаментом, стінки і папір щедро змастити маслом. У центр форми по черзі викладати обидва тіста (2–3 ложки сирного, 2–3 ложки гарбузового, знову сирне і т. д.) — пластами, поки обидві маси закінчаться, а у формі утвориться гірка. Візьміть ємність двома руками й акуратно постукайте денцем об стіл, щоб маса рівномірно розійшлася по всьому об’єму. Поставте запіканку в розігріту духовку на 50 хвилин. Тим часом гарбузове пюре, що залишилося, змішайте зі сметаною, яйцем і цукром. Наприкінці запікання вийміть форму з духовки, влийте в неї заливку і запікайте ще 7–8 хвилин. Залиште десерт у формі до повного остигання, тільки потім її зніміть.
Читайте також: «Ікра заморська… баклажанна!»: чотири смачні рецепти.
Сік «Вітамінний»
Інгредієнти: 2 кг журавлини, 2 кг гарбуза, мед або цукор за смаком.
Приготування. Гарбуз очищаємо, нарізаємо шматочками, вичавлюємо з нього сік за допомогою соковижималки. З журавлини також відтискаємо сік. Змішуємо, за смаком додаємо мед або цукор. Готувати сік доцільно безпосередньо перед вживанням. До речі, замість журавлини можна додавати будьякі інші ягідні, овочеві чи фруктові соки.
Варення «Барви осені»
Інгредієнти: гарбуз (приблизно 1,5 кг), 1 апельсин, пів лимона, 1 склянка води, мед за смаком.
Приготування. Почищений гарбуз, апельсин і лимон порізати невеликими шматочками і подрібнити у блендері. Перекласти отриману масу в каструлю, налити пів склянки води, накрити кришкою і поставити на невеликий вогонь. Варити, постійно помішуючи, близько 40–50 хвилин. Якщо маса починає підгоряти — додайте ще трохи води. До майже охолодженого варення додати мед. Цей момент важливий: у ледь теплому мед добре розчиниться і при цьому не втратить своїх властивостей. Готове варення розкласти в банки. Зберігати в холодильнику.