Сварка: головне — робити це правильно
Неважливо, що стало приводом для сварки цього разу — зубна паста чи свекруха. Конфлікти невіддільні від сімейного життя, і не знайдеться пари, яка б зуміла їх уникнути. Але, на жаль, іноді пристрасті бурлять настільки сильно, що спокійне вирішення проблеми стає неможливим. Наші поради підкажуть вам, як не дати розгорітися скандалові, що назріває
Майже всі сварки можна розділити на три групи.
Принципові конфлікти викликаються розбіжностями в поглядах на важливі проблеми.
Класичний конфлікт, який виникає через дрібниці та завжди спонтанно і переноситься менш чи більш імпульсивно. Наприклад, занадто голосна музика чи телефонна розмова.
Очевидний конфлікт через дрібниці, за яким справді найчастіше стоїть несвідомо прихована агресія і боротьба за владу: голосно грюкається дверима, щоб допекти партнеру, демонстративно переключається телевізійна програма.
Принципові конфлікти викликаються розбіжностями в поглядах на важливі проблеми. Наприклад, від час виховання дитини, дорогої покупки. Як правило, чим частіше сварки повторюються, тим вища емоційна напруга.
Будь-які суперечки можна вирішити, якщо є спільна зацікавленість вияснити точку зору обох учасників. Ось деякі поради, які, сподіваємося, допоможуть:
- Відкладіть критичний розбір сварки, якщо кипите від гніву.
- Призначте точний час для розмови, сформулюйте проблему.
- Дуже важливо не відхилятися від теми і не згадувати старих гріхів.
- Під час сварки залишіть у центрі саму проблему, а не переходьте на особистості.
- Дайте висловитися партнерові.
- Намагайтеся поставити себе на його місце і знайти розумний компроміс.
Незважаючи на взаємне бажання і благі наміри, не всі проблеми люди можуть вирішити самостійно. Часто може допомогти нейтральний співбесідник чи друг. До речі, звертання до нього не сприймайте як оголошення капітуляції. Навпаки, саме в цьому реальний шанс знайти найкращий вихід.
Читайте також: У Горохові п’яний скутерист сам… зателефонував у поліцію.