Відмити духовку? Без проблем! (Корисні поради)
Вона, як і будь-яке кухонне начиння, потребує ретельного догляду. Це не просто естетична необхідність — від чистоти залежить, наскільки корисною буде приготована їжа. Якщо жир позасихає на стінках, решітках, деках, під час готування він буде підгорати, чадити, псувати аромат і смак страв. Тож краще не відкладати прибирання духової шафи
Почистити її можна різними способами. Але при будь-якому з них варто дотримуватися простих правил догляду:
= Перед початком прибирання прогрійте духовку 15–20 хвилин за температури 50 °C. Після такої термічної обробки забруднення видаляються краще.
= Вийміть знімні частини, їх простіше відмивати окремо. А саму духовку легше чистити без сторонніх деталей.
= Для миття використовуйте лише м’які мочалки, адже металевими скребками тільки пошкодите емаль, зіпсуєте внутрішні поверхні.
= Не треба наносити на нагрівальні елементи і вентилятор мийні засоби, особливо хімічні. Краще ретельно протріть їх вологою ганчіркою. А порошки й гелі застосовуйте для стінок, дна, дверцят.
Читайте також у нас: «Як зберегти помідори до зими».
= Після чищення залиште духовку відчиненою — нехай просохне, вивітряться сторонні запахи, перш ніж станете готувати в ній їжу.
= Якщо запах від хімічного засобу все ж відчувається, розчиніть у склянці води 15 таблеток активованого вугілля й поставте в духовку на 2 години.
Якщо запах від хімічного засобу все ж відчувається, розчиніть у склянці води 15 таблеток активованого вугілля й поставте в духовку на 2 години.
= Якщо потрібно скоріше, прокип’ятіть розчин у зачиненій духовці. Ще один дієвий метод усунути неприємний аромат очищувача — протерти стінки лимонним соком.
= Щоб жир менше накопичувався, не засихав, частіше мийте внутрішні поверхні. Краще запобігти проблемі, ніж потім витрачати сили і час на її усунення.
Читайте також у нас: «Лейтенант поліції вимагав і брав хабаря: його затримали (Фото)».