Зробив щеплення — і спиш спокійніше
Вакциновані люди мають на 50% менший ризик захворіти на так званий тривалий COVID, свідчить нове дослідження вчених із Королівського коледжу Лондона
Хоча більшість хворих одужує від коронавірусної інфекції протягом декількох тижнів, у декого симптоми недуги можуть проявлятися місяцями. Серед поширених ознак тривалого перебігу хвороби — втома, задишка, проблеми з мисленням, кашель, біль у грудях, втрата смаку чи нюху, головний біль.
Професор Тім Спектор із Королівського коледжу заявив, що щеплення дає шанс цього уникнути. «По-перше, зменшується ризик появи будь-яких симптомів у вісім-десять разів, а по-друге, скорочується вдвічі ймовірність того, що інфекція переросте в тривалий Covid», — сказав він.
Обнадійливим є і повідомлення про те, що імунітет після вакцинації від Covid може утримуватися більш тривалий час, ніж досі вважали.
Також підтверджено, що особи, щеплені двома дозами вакцини, якщо й заражаються коронавірусом, то значно рідше потрапляють до лікарень із важкими ускладненнями.
Обнадійливим є і повідомлення про те, що імунітет після вакцинації від Covid може утримуватися більш тривалий час, ніж досі вважали.
Існує думка, що щеплення захищає близько року. Проте через клітинну пам’ять термін дії речовин препаратів може бути продовжено. Є дані, що стійкість проти вірусу може тривати і кілька літ за рахунок клітинного імунітету, стверджує вірусолог Володимир Широбоков. Однак це питання потребує додаткового вивчення.
Багато залежить і від стану здоров’я перед імунізацією. Слабкість, загострення хронічних хвороб, перевтома можуть вплинути на імунну відповідь організму на вакцинацію, застерігають лікарі-інфекціоністи. Якщо організм змушений постійно справлятися зі шкідливими звичками на зразок куріння або вживання алкоголю, то протистояти коронавірусній інфекції набагато складніше.
Є застереження і в гастроентерологів. Якщо збираєтеся у пункт щеплення, не потрібно пробувати якісь нові продукти, яких раніше ніколи не вживали, щоб не спровокувати алергію. А вона в комбінації з побічними ефектами від вакцини може протікати досить важко. Взагалі, імунну систему треба пошкодувати, тому перед вакцинацією постарайтеся не переїдати.
Читайте також: Очільник Волині - до освітян: або вакцинація, або закриваємо школи.
Не варто також цього дня споживати харчі, які містять багато вуглеводів. Надлишок їх призводить до стійкого підвищення рівня цукру в крові, а це сприяє і важким побічним ефектам. До речі, найчастіше сильна реакція трапляється у молодих людей, які мають міцний імунітет. А ось літні, які входять в основну групу ризику, здебільшого переносять вакцинацію взагалі без жодних наслідків, оскільки їхній імунітет ослаблений і не реагує так агресивно на вакцину.
Марія КАЩУК.