Спитала дівчину: «Невже будеш у мене стріляти?». І вона вистрілила…
Найрезонансніші події в житті країни та світу очима наших журналістів
Колишня учениця поцілила в учителів з арбалета
Дивом усі залишились живими
19-річна Таїсія Петрова (на фото) зайшла у школу № 11 міста Полтава зі спортивним арбалетом у руках. Піднялась на другий поверх, відчинила двері класу, де йшов урок, і мовчки випустила стрілу вчительці у спину. Потім у коридорі зробила ще один постріл — у завуча. На цей раз стріляла, дивлячись у вічі. «Мою заступницю врятувало тільки те, що вона жестикулює при розмові. Спитала дівчину: «Невже будеш у мене стріляти?». І вона вистрілила. Стріла влучила в ліву руку і пройшла навиліт. Якби не рука — могла поцілити у шию або груди. Можливо, навіть у серце», — каже директорка школи Валентина Олійниченко. Арбалет із рук нападниці забрав дев’ятикласник, опору вона не чинила.
На суді затримана розповіла, що зброю купила через інтернет за гроші, які їй подарували батьки на день народження. Свій вчинок пояснила булінгом у початкових класах з боку педагогів — дівчина певний час вчилася саме в цій школі. «Я не мала намірів заподіяти їм якусь тілесну шкоду. Я згодна з тим, що це, скоріше, була мета залякати та показати, що досить. Насильство породжує тільки насильство. Намірів убивства у мене не було… Якби я мала можливість повернутися в часі, я б цього нізащо не зробила», — говорила вона.
Батьки не знали ні про наміри доньки, ні про те, що колись у школі вона зазнавала цькування. Дівчина на роки затаїла злість, яку виплеснула у такий страшний спосіб. Їй загрожує від 10 до 15 років або й довічне позбавлення волі — за замах на умисне убивство…
N замість H: у Зеленського продовжують фонтанувати дурнуватими ідеями
Після «Великого герба», ініціатив перейменувати державу, а українську мову називати руською, з’явилась нова ідея — перейти на латиницю
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що Україна має позбутися кирилиці і запровадити латиницю. «Я вважаю, що це буде одна з фундаментальних речей», — сказав він.
ЗЕленим експериментаторам, як завжди, аргументовано відповів історик і нардеп від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович: «Кирилиця — це фундаментальний елемент нашої тисячолітньої культури та ідентичності. Відмова від неї зробить нас слабшими, позбавить унікальності, відріже наступні покоління, які не читатимуть кирилицею, від культурної спадщини наших предків», — вважає він. В’ятрович також відкидає аргумент, що, мовляв, «відмова від кирилиці відгородить нас від Росії і наблизить до Європи». «Насправді зміна письма може відіграти протилежну роль — посилення русифікації, — вважає він. — Останні роки дедалі більше російськомовних громадян переходять на українську. Запровадження латинки створить додатковий бар’єр і зупинить багатьох із них».
Владна команда не втомлюється дивувати українців різноманітними прожектами. Дивно, що досі ще не почали перевертати кольори прапора і міняти слова Гімну України…
В Україні вперше конфіскували автомобіль… за п’яне водіння
У Полтаві суд ухвалив: забрати авто у водія, який втретє за рік у нетверезому стані сів за кермо
Влітку 2020-го суд притягнув Сергія Клімова до відповідальності за керування транспортним засобом нетверезим. Взимку того ж року ситуація повторилася. В обох випадках було призначено штраф 10 200 грн і позбавлення права кермування терміном на 1 рік. Однак 5 червня 2021-го водія знову затримали. У нього були явні ознаки алкогольного сп’яніння. Від медобстеження порушник відмовився.
З огляду на те, що дії Сергія Клімова мали високий ступінь суспільної небезпеки, суд постановив: для припинення такої протиправної діяльності автомобіль (Mitsubishi Lancer) підлягає конфіскації. Крім цього, суд призначив штраф 51 000 грн і позбавив посвідчення водія на 10 років.
Жорстко, але справедливо.
Російський удав уже заковтнув Білорусь. Чи перетравить?
Олександр Лукашенко і Володимир Путін узгодили всі 28 «дорожніх карт» щодо інтеграції держав
Серед іншого вони домовилися про створення об’єднаного ринку нафти, нафтопродуктів та електроенергії. До 2023 року також має бути підписано і угоду про створення об’єднаного ринку газу в рамках так званої союзної держави, передбаченої ще договором, що його підписали у 1999-му Лукашенко та Єльцин. Російський «цар» також не виключив створення союзного парламенту. Є домовленості у військовій сфері. Щодо мовного, культурного та інформаційного простору, то він уже давно спільний.
Невизнаний світом диктатор Лукашенко, звісно, опирається повзучому поглинанню країни, яку вважає ледь не своєю власністю. Але російський удав методично робить справу, до якої давно звик — відгризає сусідів по шматочку.
Це поганий сценарій і для нас. Бо білорусько-український кордон може стати російсько-українським.
Xiaomi почала блокувати смартфони в Криму
Китайська компанія не дає працювати своїм пристроям у регіонах, де заборонений їхній продаж, зокрема на окупованому Росією українському півострові
Зазвичай цей виробник не перешкоджав роботі гаджетів, ввезених до різних країн у нелегальні або напівлегальні способи. І хоча експортна політика Xiaomi забороняє продаж смартфонів у деяких країнах та регіонах, донедавна компанія допускала активацію та використання пристроїв на їхніх територіях. Тепер же Xiaomi почала блокувати свої смартфони в Криму, Ірані, Сирії, Північній Кореї, Судані та на Кубі. На їхніх екранах з’являється повідомлення: «Політика Xiaomi не дозволяє продаж продукту на території, де ви спробували його активувати. По додаткову інформацію звертайтеся безпосередньо до продавця».
Хоч блокування і можна обійти після перепрошивки операційної системи, але такий крок компанії — правильний сигнал окупантам і гарний приклад іншим. Бо якби всі робили так, як Xiaomi, то зухвалості у Кремлі точно поменшало б.
Читайте також: Свій виступ біля горохівського водограю «Кантабіле» розпочав із мелодії, яку зіграв бійцям на лінії фронту.