А ви зібрали насіння кропу?
І не лише для того, аби посіяти цю запашну рослину навесні. Його широко застосовують і в народній медицині, і в кулінарії
Цей засіб помічний при циститі, пієлонефриті, метеоризмі, гастриті, недостатній кількості молока у годуючих матерів, захворюваннях підшлункової залози, печії, діареї, безсонні, стані тривожності та неспокою, підвищеному рівні холестерину в крові, схильності до тромбозів і тромбофлебітів, набряках різної етіології, гіпертонії, головних болях на фоні вегето-судинної дистонії, захворюваннях шкіри, застійних явищах у жовчному міхурі.
Воно стане прекрасним доповненням для солоних борошняних виробів.
Це також антимікробний засіб, ефективність якого доведена в боротьбі з грибками, бактеріями. Олія з насіння кропу рекомендується для лікування гнійничкових висипань на шкірі, зміцнення волосся. За антиоксидантними характеристиками та здатністю захищати від вільних радикалів кріп часто порівнюють з аскорбіновою кислотою.
Додаючи насіння кропу до наїдків, можна не тільки урізноманітнити їх, але й забезпечити організм корисними речовинами. Воно стане прекрасним доповненням для солоних борошняних виробів. Його додають до перших і других страв, салатів та солінь. Чудовий пікантний смак мають сири з додаванням насіння кропу. У середземноморській кухні особливо популярна варена або печена картопля з цією спецією. Українські господині не забувають всипати кілька зерняток у тушковану капусту, рагу або овочеву запіканку. Прихильники здорового харчування нерідко використовують насіння кропу в якості замінника солі, змішуючи його з цедрою лимона.