Курси НБУ $ 41.99 € 43.63
Рейтинги «Слуги народу» та «ЄС» майже зрівнялися, різниця в межах похибки, інші суттєво відстають – Центр Разумкова

Партію, яку очолює Порошенко, українці вважають головною опозиційною силою.

Фото Главком.

Рейтинги «Слуги народу» та «ЄС» майже зрівнялися, різниця в межах похибки, інші суттєво відстають – Центр Разумкова

За партію «Європейська солідарність» готові віддати свій голос 12,4% усіх опитаних

Рейтинг партії «Слуга народу» знижується, партія «Європейська Солідарність» збільшує підтримку. Про це свідчить телефонне опитування Центру Разумкова, в якому взяли участь 1200 респондентів. Похибка опитування не перевищує 2,9%, пише Главком.
Падіння рейтингів провладної партії пов’язують із погіршенням соціально-економічноі ситуації та падінням рівня життя громадян.
Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, за партію «Слуга народу» готові віддати свій голос 15% усіх опитаних. За партію «Європейська солідарність» готові віддати свій голос 12,4% усіх опитаних.
За даними іншого опитування Центру Разумкова у липні-серпні 2021 року, яке проводилося методом «обличчя до обличчя», рейтинг партії «Слуга народу» від усіх становив 17,1%, «Європейська Солідарність» – 10,7% від усіх опитаних.
Інші партії суттєво відстають від лідерів: «Опозиційна платформа ˗ За життя» – 7,5%, ВО «Батьківщина» – 7,2%, умовна партія Дмитра Разумкова – 5,5%, «Українська стратегія Гройсмана» – 4,6%, «Сила і честь» 3,6%, «Наші» м 3,1%, Радикальна партія Олега Ляшка ˗ 2,1%, за кожну з інших політичних сил – менше 2% виборців.

Президент Володимир Зеленський вперше після президентських виборів 2019 року очолив антирейтинг українських політиків.

Як відомо, опитування КМІС, проведене 15-18 жовтня 2021 року, зафіксувало перевагу партії «Європейська Солідарність», за яку готові проголосувати 14,9% від усіх опитаних, за партію «Слуга народу» готові проголосувати 14,7% від усіх опитаних.
Кожен четвертий опитаний вважає «Європейську Солідарність» головною і реальною опозицією до нинішньої влади. Такої думки дотримуються 24,6% опитаних. 20,9% називають ОПЗЖ, 12,3% – ВО «Батьківщина».
Більшість опитаних (55,9%) зазначили, що за останні два роки матеріальне становище їх родини погіршилося; третина респондентів (35,3%) відповіли, що воно не змінилося і 7,5% вважають, що воно покращилося.
Головними причинами економічних негараздів в Україні опитані найчастіше називають некомпетентність влади (39,1%) та високий рівень корупції (35,4%). 10,2% опитаних головною причиною економічних негараздів вважають пандемію коронавірусу, а 10,0% - війну на Сході України.
Схожими є оцінки причин кризових явищ в енергетиці. Основними причинами цих явищ опитані найчастіше називають корумпованість (37,5%) та некомпетентність влади (36,8%). 13,7% респондентів основною причиною кризових явищ в енергетиці вважають ситуацію на світових ринках газу.

Читайте також: Порошенко закликає збільшити субсидії на 20 млрд грн і дати місцевим бюджетам гроші для опалення​.

Більше половини респондентів (52,0%) вважають, що відповідальність за опалювальний сезон несе центральна влада, і вона з державного бюджету має покрити додаткові витрати на опалення. 17,5% опитаних покладають більшу відповідальність на місцеве самоврядування. Чверть опитаних (24,6%) відповіли, що їм байдуже, хто компенсуватиме витрати, центральна влада або місцева, головне, аби в школах, лікарнях та садочках були теплі батареї.
Оцінюючи достатність коштів, які влада передбачила на опалювальний сезон на субсидії на житлово-комунальні послуги, 43,6% опитаних вважають, що Уряд має збільшити суму коштів на субсидії і збільшити кількість родин, які мають право їх отримувати. 7,3% респондентів вважають , що цих коштів достатньо. 7,0% опитаних відповіли, що їх не цікавить це питання, а 35,3% зазначили, що не знають, скільки коштів передбачено урядом на субсидії.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 23 по 27 жовтня 2021 року методом САТІ (телефонне опитування). Було опитано 1200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.
Як раніше повідомлялося, президент Володимир Зеленський вперше після президентських виборів 2019 року очолив антирейтинг українських політиків.

Реклама Google

Telegram Channel