Чи добре ви знаєте свою електричну духовку?
Багато сучасних моделей мають набір різних додаткових функцій, часто оснащені таким режимом, як конвекція повітря. Проте не всі господині ним користуються, а дарма
Це специфічний прогрів камери за рахунок вентилятора, який ефективно створює рівномірний і безперервний обдув гарячим повітрям продуктів на деку, виключаючи їх підгоряння або непропікання. Крім того, конвекція сприяє утворенню красивої рум’яної скоринки на пирогах та інших виробах.
У простіших моделях встановлені вентилятори нескладної конструкції, завдання яких — змушувати повітря переміщатися всередині духової шафи. У складніших вони можуть бути додатково оснащені нагрівальним елементом. Є й вентилятори посиленої дії, які швидко створюють щільний рівний потік гарячого повітря. Це робить випічку більш соковитою і м’якою всередині.
Конвекція сприяє утворенню красивої рум’яної скоринки на пирогах та інших виробах.
Існують духовки і з вологою конвекцією, під час якої створюється пар, тож страва не пересихає, пироги і торти добре піднімаються. До того ж паровий ефект дає змогу економити олію і готувати корисні продукти без сильного обсмажування.
Є моделі, в яких встановлено два конвектори.
Користуючись режимом конвекції, ви зможете:
- Запікати великі товсті шматки продуктів, які потрібно пропекти з усіх боків (наприклад, м’ясо, рибу тощо).
- Рівномірно випікати вироби, які займають усе деко (піцу, великі пироги).
- Створювати підсмажену скоринку.
- Дбайливо запікати різні кондитерські вироби (безе, ніжні бісквіти).
- Сушити овочі, фрукти, зелень.
- Слабкий нагрів духовки з конвекцією дає змогу швидко розморозити м’ясо, овочі та фрукти.
- Готувати на декількох деках одночасно — усе пропечеться.
Конвекційний режим не обов’язково використовувати щоразу. Він може поєднуватися з приготуванням продуктів на грилі, а також вмикатися з нижнім і верхнім нагрівальними елементами одночасно або під час роботи нижнього нагріву (режим підсмажування).
Читайте також: Псуємо побутову техніку, іноді не підозрюючи про це.