Курси НБУ $ 42.27 € 43.32
«Волинські барбакани»: на Рівненщині презентували новий туристичний маршрут

Роздивитися первісний вигляд в'їзних брам, включених до маршруту, можна через смартфон за допомогою QR-коду.

Фото Суспільного.

«Волинські барбакани»: на Рівненщині презентували новий туристичний маршрут

Він пролягає вежами ХVІ - ХVІІ століття

Культурно-туристичний маршрут «Волинські барбакани» презентували 4 листопада. Він поєднав оборонні вежі трьох областей – Рівненської, Хмельницької й Волинської. Як зауважив керівник проєкту Микола Бендюк Суспільному, у маршрут включили об'єкти, збудовані у 16-17 століттях. Це міські й замкові вежі, тогочасний вигляд яких можна побачити, зчитавши QR-код.

 Маршрут поєднав оборонні вежі трьох областей – Рівненської, Хмельницької й Волинської.

«Волинські барбакани» – це культурно-туристичний маршрут, розроблений у рамках проєкту «Барбакани та надбрамні вежі Великої Волині». Він охоплює оборонні об'єкти у семи населених пунктах трьох областей – Рівненської, Хмельницької й Волинської. Загалом, у ньому вісім в'їзних брам, три з яких – замкові, решта – міські, - пояснив керівник проєкту Микола Бендюк.

 

 

 

Прикладом замкової він називає браму Історико-культурного центру-музею «Старий Костянтинів».

 

 

 «Цей замок побудували князі Острозькі для оборони від татар-загарбників. Першою в цьому комплексі в 1561 році збудували браму з відкидними воротами над ровом. Брама мала два поверхи, зверху сидів економ. А мур довкола був значно вищий, ніж зараз. Метрів шість заввишки і два з половиною метри в ширину, по ньому ходила сторожова охорона. Під час війни у 1944 році в браму влучив снаряд і зруйнував другий поверх. Зараз ми його перекрили, але хотілося б відтворити той стиль і той дух ХVІ століття», – розповів директор центру-музею «Старий Костянтинів» Іван Горда.

Роздивитися первісний вигляд в'їзних брам, включених до маршруту «Волинські барбакани» можна через смартфон за допомогою QR-коду. Він розміщений на інформаційних стендах. Їх встановили поруч з об'єктами культурно-туристичного маршруту. В Острозі – це Луцька і Татарська брами.

«Татарська від того, що оце передмістя перед брамою було заселене татарами. Стіна вежі була втрачена ще в середині ХІХ століття і активісти Острога її розчистили й зробили ось таке відтворення, у рамках проєкту «Культурний барбакан». Цю назву я використав, розробляючи маршрут «Волинські барбакани», – пояснив Микола Бендюк.

Побачити віртуальне зображення усіх веж і познайомитися з історією кожної можна ТУТ.

Крім Замкової вежі у Старокостянтинові та Луцької й Татарської в Острозі, у культурно-туристичному маршруті є Заславська брама у с. Межиріч, Луцька – в Дубні, Острозька – в Рівному, Луцька – в Олиці й Замкова – в Луцьку.

Працювали над віртуальним відтворенням приблизно три місяці. А з 5 листопада анімація стала доступною для перегляду через смартфон у центрі Рівного. На розі вулиць Петлюри – Соборна можна побачити двохвилинний сюжет про те, як Костянтин Острозький верхи на коні, в'їжджає в Рівне крізь Острозьку браму, повертаючись з переможної битви під Оршею у 1514 році.

Загальна вартість проєкту «Барбакани та надбрамні вежі Великої Волині» – 800 тисяч гривень, 300 тисяч з яких – це розробка 3D-візуалізації Острозької брами в Рівному. Його втілили за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також:Як у казці: волинський Фаберже презентував новий неймовірний витвір (Відео)

Реклама Google

Telegram Channel