Україна і ще 40 держав заявили про відмову від вугілля. Що буде з шахтою № 10 у Нововолинську?
У шотландському місті Ґлазґо на великій міжнародній кліматичній конференції, куди літав і наш президент Володимир Зеленський, понад 40 країн погодилися відмовитися від використання викопного вугілля
Країни-підписанти планують поетапно зменшити використання викопного палива, не будувати нові вугільні електростанції, а також не інвестувати в цю галузь. Великі економіки мають досягти цієї мети у 2030-х роках, а країни, що розвиваються – у 2040-х. Такі дії держав мають скоротити викиди вуглецю, обмеживши глобальне потепління.
Попри високий рівень готовності, не факт, що вона взагалі запрацює. Тим паче, що в 2035 році, згідно з підписаними в Британії документами, її все одно доведеться закрити.
«Україна не просто сказала, що колись відмовиться від вугілля, а вказала точну дату. Український уряд сказав про 2035 рік, тобто українські вугільні державні потужності саме в електрогенерації будуть закриватися до 2035 року», - розповів журналістам керівник відділу енергетики громадської організації «Екодія» Костянтин Криницький. Разом з тим, експерт наголосив, що 2035 рік стосується саме держави, а не приватної компанії ДТЕК Ахметова, якій належать близько 75 % генеруючих потужностей й 9 електростанцій. ДТЕК також доєдналася до цієї ініціативи, але вона планує відмовитися від добутку вугілля до 2040 року. «Тому фактично дата відмови від вугілля буде залежати не від українського уряду, а від бізнесу», – каже експерт.
Читайте також: Проблеми ринку деревини змусили «Кроноспан УА» з Нововолинська долучитися до створення законів.
Нагадаємо, що єдина нова вугільна шахта, яку Україна будує протягом усіх років незалежності, розташована біля Нововолинська. Попри високий рівень готовності, не факт, що вона взагалі запрацює. Тим паче, що в 2035 році, згідно з підписаними в Британії документами, її все одно доведеться закрити.