Чому важливо іноді просто побайдикувати
Гадаєте, сини й доньки втомлюються менше за вас? Щодня по 6–7 уроків, важкі рюкзаки, безкінечні домашні завдання, гуртки. Не дивуйтеся, що школярі почуваються «вижатими лимонами». А це може мати негативний вплив на дитячий організм. Тому подбайте не лише про те, щоб ваша дитина отримувала хороші оцінки, але й про такий важливий для неї відпочинок. Тож нагадаємо кілька правил
Гуляти щодня — не менше години, а краще — дві. За будь-якої погоди. Навіть у холод зручний, теплий одяг, активні ігри на свіжому повітрі не дадуть замерзнути.
Повноцінний сон — не менше 8 годин. Немає таких речей, заради яких дитині варто недосипати, бо це має далекосяжні наслідки, які дадуться взнаки якщо не зараз, то в дорослому віці.
Немає таких речей, заради яких дитині варто недосипати, бо це має далекосяжні наслідки, які дадуться взнаки якщо не зараз, то в дорослому віці.
Менше гаджетів. Особливо перед сном. Це не відпочинок, а додаткове навантаження на мозок і причина неспокійного й неглибокого сну. Звісно, сучасних підлітків неможливо переконати відмовитися від смартфонів, але слід пояснити, що цього точно не варто робити перед сном. При цьому батькам слід оптимізувати свій час, аби більше спілкуватися з дитиною.
Іноді потрібно дозволити синові чи доньці просто нічого не робити. Лежати і дивитися в стелю. Просто бігати. Просто дивитися у вікно. Дуріти, скакати. Це добре і це необхідно.
І, звичайно, всі позакласні заняття мають бути цікавими дитині — тоді це буде зміна діяльності, яку можна сприймати як відпочинок, а не вимушене додаткове навантаження.
Читайте також: Про психологічні проблеми «розкажуть» побічні симптоми