«Надішли рідним святкову листівку з Луцька»
Акція з такою назвою стартувала у Центрі туристичної інформації та послуг, що в обласному центрі Волині
Традиція надсилати різдвяні вітання зародилася ще в XV столітті, а через кілька віків завдяки розвитку друкарства такі картки стали випускати масовими тиражами. На першій українській листівці був зображений запорожець художника Іллі Рєпіна. І навіть повстанці створювали відкритки на друкарській машинці чи методом штампування.
Маємо унікальні картки та марки із зображенням Луцького замку!
Нині комп’ютерні технології витіснили друковані поштівки, але все ж багатьом людям приємно отримати «у руки» святкове вітання. Для тих волинян, які цінують давню традицію, створили проєкт «Надішли рідним святкову листівку з Луцька».
За допомогою новорічної пошти можна привітати рідних та друзів із прийдешніми святами. «Маємо унікальні картки та марки із зображенням Луцького замку! Приходьте, обирайте, пишіть теплі слова своїм близьким, адресуйте та зразу ж у нас надсилайте! Зробіть свято цьогоріч незабутнім!» — закликають у Центрі туристичної інформації та послуг. Пошта діятиме до 10 січня, а листівки можна придбати постійно.
Олена МИТРОФАНОВА.
Пошила понад пів тисячі ялинкових прикрас
Вже кілька років триває благодійна акція «Тепла іграшка надії», під час якої кожен може долучитися до проєкту по боротьбі з онкологією
Ірина ПАСІЧНИК
Акція передбачає створення новорічного декору з фетру. Виручені від продажу прикрас кошти спрямують на обстеження жінок на рак шийки матки й на рак шкіри у віддалених селах Волині. За словами керівниці Фонду боротьби з раком Марії АдамчукКоротицької у 2021му таких виїздів було більше 30. За задумом, проєкт «Тепла іграшка надії» має зібрати кошти для 120 виїздів і обстеження понад 7 тисяч жінок.
Традиційно до благодійності долучаються луцькі навчальні заклади, гуртки, громадські активісти, митці і просто небайдужі українці. Днями 2 тисячі гривень «наторгував» Волинський
краєзнавчий музей. Понад 500 ялинкових іграшок із фетру за 4 роки участі в проєкті виготовила начальниця відділу соціального захисту населення Підгайцівської тергромади Катерина Голубович. Жінка сподівається, що своїм внеском зможе комусь допомогти. До слова, під час ярмарку в громаді уже зібрали понад 4 000 гривень для Фонду боротьби з
раком.
Читайте також: Українець виграв позашляховик за щеплення від коронавірусу.
Добряче похуліганили на Андрія
На Горохівщині згадали давні традиції… і висунули вози на дах автобусної зупинки
Олена МИТРОФАНОВА
З давніх-давен у ніч на Андрія молодь збиралася на вечорниці. Після загального гуляння дівчата ворожили, а парубки робили збитки: виносили на городи січкарні, знімали ворота чи хвіртки з подвір’їв, де є потенційні наречені, й ховали їх. Найбільшим бешкетом вважали витягти на дах хати сани або воза.
13 грудня ввечері у селі Лемешів на даху помітили дві підводи та автомобільний причіп, а поряд стояла знята хвіртка. Очевидно, місцеві хлопці вирішили зробити традиційні Андріївські збитки. Ну бо ж на Горохівщині й донині дотримуються
звичаїв.
Календар
16 грудня
Сонце (схід — 7.53, захід — 15.59, тривалість дня — 8.06).
Місяць у Тельці, Близнюках. 12/13 дні Місяця.
Іменинники: Аліса, Сава, Серафим, Федір.
17 грудня
Сонце (схід — 7.54, захід — 15.59, тривалість дня — 8.05).
Місяць у Близнюках. 13/14 дні Місяця.
Іменинники: Варвара, Іван, Геннадій, Уляна, Юлія.
18 грудня
Сонце (схід — 7.55, захід — 16.00, тривалість дня — 8.05).
Місяць у Близнюках. 14/15 дні Місяця.
Іменинники: Захар, Микита, Ілля, Сергій, Геннадій.
19 грудня
Сонце (схід — 7.55, захід — 16.00, тривалість дня — 8.05).
Місяць у Близнюках, Раку. 15/16 дні Місяця.
Іменинники: Микола, Максим.
20 грудня
Сонце (схід — 7.56, захід — 16.00, тривалість дня — 8.05).
Місяць у Раку. 16/17 дні Місяця.
Іменинники: Антон, Григорій, Лев, Павло, Іван.
21 грудня
Сонце (схід — 7.56, захід — 16.01, тривалість дня — 8.05).
Місяць у Раку, Леві. 17/18 дні Місяця.
Іменинники: Вікторія, Кирило.
22 грудня
Сонце (схід — 7.57, захід — 16.01, тривалість дня — 8.04).
Місяць у Леві. 18/19 дні Місяця.
Іменинники: Ганна, Анатолій, Самуїл, Степан.
Миколай прийде у кожушку, але з парасолькою
Уночі з 18 на 19 грудня подарунки і солодощі святий Чудотворець кладе під подушку тільки слухняним діткам. Дехто для цього ставить на підвіконня черевички. Але взуття краще звечора просушіть добре, бо за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Надії Голі, 16 грудня — хмарно з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень невеликий і мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер західний, 7–12 метрів за секунду. Вночі очікується від 3 градусів морозу до 2 тепла, вдень — від мінус 2 до плюс 3. За багаторічними спостереженнями, цього дня найтепліше було у 2019 році — плюс 9, найхолодніше — 1997го, 25 градусів морозу.
17-го — хмарно з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень невеликий, подекуди мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер північнозахідний, 7–12 метрів за секунду, вдень місцями пориви 15–20 м/с. Температура повітря від 3 градусів морозу до 2 тепла.
18-го — хмарно з проясненнями, невеликий і мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер північний, 7–12 метрів за секунду. Температура протягом доби від мінус 3 градусів до 2 вище нуля.
19-го — хмарно з проясненнями, місцями невеликий мокрий сніг. Вітер західний, 7–12 метрів за секунду. Упродовж доби температура коливатиметься від 3 градусів морозу до 2 тепла.
У Рівному 16 грудня хмарно, дощ. Температура повітря від 0 до плюс 2. 17го — дощ зі снігом, температура повітря 0–1 градус із позначкою плюс. 18го — хмарно, сніжитиме, температура 1–2 градуси морозу. 19го — хмарно, вдень без опадів, ввечері можливий дрібний дощ зі снігом. Температура від 4 морозу до 0 градусів.