Уроки волинянки з математики у ТікТок дивляться 100 000 школярів (Відео)
Вчителька нововолинського ліцею № 7 Наталія Венгрин (на фото) потрапила у ТОП‑5 кращих освітніх блогерів за версією «Освіторії», а її канал у TikTok має майже 100 тисяч підписників!
У дитинстві пощастило мати хорошого наставника
Усе почалося три роки тому, коли через соцмережі пані Наталія познайомилася з харківським педагогом В’ячеславом Ярмаковим, який мріяв про онлайн-школу. В процесі спілкування народилася ідея проведення інтернет-уроків. Розподілили класи, нововолинська математичка взяла собі 8-й. Разом викладали матеріали в Youtube. Виходило непогано.
А вже влітку нинішнього року, поки учні були на канікулах, почала робити для них відео і викладати в соцмережу TikTok. Записувала і монтувала все вдома самостійно. Придбала дошку, штатив і таким чином проводила уроки.
Перші заняття принесли неочікувані результати. Її публікації зібрали чималу аудиторію. Це дало впевненість у тому, що навіть поза школою можна успішно допомагати учням здобувати знання. Для неї це було особливо важливим через те, що потрапила в лещата хвороби, з якою доводиться боротися досі. Хвилювалася, як працюватиме за таких обставин, турбувалася за чоловіка, який перебував у зоні АТО. На щастя, сумніви стосовно того, як навчатиме дітей, розвіялися.
Я була приємно вражена, коли у день Святого Миколая мій прямий ефір зібрав більш як 3 тисячі глядачів, — не приховує задоволення пані Наталія.
Наталія Федорівна любить свій предмет, вважаючи його творчим, таким, що розвиває логіку, мислення, збагачує інтелект.
– Я була приємно вражена, коли у день Святого Миколая мій прямий ефір зібрав більш як 3 тисячі глядачів, — не приховує задоволення пані Наталія. — Щаслива від того, що можу бути корисною.
Любов до такої цікавої, хоча для багатьох і складної математики, їй прищепила вчителька нововолинської школи № 3 Ганна Іванівна Чорна. Пані Наталія її називає педагогом від Бога — компетентним, справедливим, чесним. Ганна Іванівна вміла доступно й просто викласти матеріал, ніколи не лякала дітей самостійними чи контрольними. Вже тоді хотілося брати з неї приклад. Тому, отримавши атестат про середню освіту, сумнівів щодо фаху не мала — тільки механіко-математичний факультет Львівського держуніверситету імені Івана Франка!
Працює не для популярності, а на користь інших
Майже тридцять років Наталія Венгрин навчає математики учнів Нововолинського ліцею № 7. Паралельно через інтернет допомагає дітям у вивченні шкільної програми, збираючи щораз більшу аудиторію. Наприклад, тему 6-го класу «Ділення дробів» слухало 10 тисяч чоловік. Заняття для п’ятикласників «Віднімання дробів від цілого» за весь час отримало аж 591 тисячу (!) переглядів.
Школярі задоволені ідеєю онлайн-уроків, адже є можливість опанувати матеріал вдома, переглядаючи математичні ролики. Вчителька дуже детально, а головне — цікаво й захопливо пояснює розв’язання задач чи прикладів. Дітям подобається, що навіть її голос звучить весело та заспокійливо. До слова, таких занять пані Наталія провела вже понад двісті.
Читайте також: Рожищенським школярам придбали новий автобус
– Відеоуроки готую для власного задоволення. Мрію, щоб якнайбільше школярів полюбили математику, — щиро усміхається моя співрозмовниця. — Як вдячність — 99 300 підписників, яких, тепер уже впевнена, до Нового року буде 100 000. На запитання: «Яке слово ви б назвали для себе словом 2021 року?» — пані Наталія відповіла так:
– Напрошується не вельми радісне, але я його не хочу промовляти… Просто тішуся, що себе знайшла на онлайн-поприщі. Переконалася, що треба зберігати оптимізм у будь-якій ситуації. Вважаю, що найголовніше у житті — бути потрібною людям, приносити користь. Наразі мені це вдається!
Алла ЛІСОВА.