Переможниця радіодиктанту‑2021 Галина ШУРА: «Мої учні стали уважнішими на заняттях» (Відео)
У грудні прізвище вчительки з села Комарове Ратнівської громади Ковельського району облетіло всі українські ЗМІ. Про неї писали як про найграмотнішу людину в країні і як про найкращу з майже 14 з половиною тисяч людей, які перевіряли свої знання рідної мови
Вчителька української мови Галина Шура після численних інтерв’ю ЗМІ й державного, й місцевого рівнів приймала вітання ще понад тиждень! Важко недооцінити те, що з багатьох тисяч українців, які у день радіодиктанту‑2021 взялися за особливе письмо, досконало з усім справилася одна-однісінька людина, наша з вами землячка з невеличкої сільської школи. Багато хто оцінював завзятість і наполегливість пані Галини, той факт, що вона перевіряла написане впродовж чотирьох годин (і навіть аналізувала письменницький стиль автора тексту Юрія Андруховича).
Довелося мені навіть почути від учнів таке: «Ми не думали, що Ви така розумна».
У міру того, як ширилася новина про Галину Шуру, зі словами захоплення до неї зверталися родичі, друзі та представники влади. Почесну грамоту, пишний букет та картину з бурштину їй вручили від імені Ковельської райдержадміністрації, а на сесії Ратнівської громади селищний голова Віталій Бірук подарував учительці ноутбук: щоб ще більше хотілося поспішати на роботу до школи. Крім того, Галина Шура як переможниця мала нагоду поспілкуватися завдяки інтернету із шестикласниками однієї зі шкіл Львівської області. Зустріч влаштувала знайома педагогиня. Пані Галина раділа, що діти слухали її із захопленням та ще й активно ставили запитання. Та найбільше зворушили саме її учні:
— Мої школярі почали краще ставитися до мого предмету. Стали уважнішими на уроках. Це дуже приємно. Довелося мені навіть почути таке: «Ми не думали, що Ви така розумна». Вислухавши наше запитання про слово‑2021 за версією Кембриджського університету, яким визнано «наполегливість», Галина Шура після недовгого міркування підтвердила, що теж назвала би його цього року своїм:
— Так, наполегливість. Для мене це означає не зупинятися на досягнутому. Потрібно впевнено йти далі, а не сидіти склавши руки.
Читайте також: Василь Слапчук став лауреатом премії імені Івана Шамякіна в Білорусі
А зважаючи на прийдешні свята, вона щиро зичить усім волинянам здоров’я і мирного неба:
— Колись ми писали у листівках: «Бажаємо мирного голубого неба». Тоді не дуже над цим задумувалися. Тепер зовсім інакше. Дуже хочеться, щоб небо над нами було мирним і голубим!