Ударимо по Путіну «бабськими батальйонами»!
Найрезонансніші події в Україні та світі очима наших журналістів
Ати-бати, йшли у армію дівчата…
І навіть бабусі, адже протягом 2022 року стати на військовий облік зобов’язані всі українські жінки від 18 до 60 літ, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком. Також доведеться інформувати і про зміну професії
Роз’яснюючи, за яких обставин панянки візьмуть до рук зброю, в Міністерстві оборони зазначили: «Жінки, що перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний період жінки можуть бути призвані на військову службу та службу у військовому резерві тільки у добровільному порядку (за контрактом)».
Стати на військовий облік потрібно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за місцем реєстрації місця проживання.
Стати на військовий облік потрібно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за місцем реєстрації місця проживання.
Військовому обліку підлягають усі жінки у віці від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.
«При зміні професії потрібно буде інформувати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що дасть змогу краще відслідковувати наявні людські ресурси. Вагітні жінки та/або з малолітніми дітьми теж беруться на військовий облік. Як і у випадку з чоловіками, у ТЦК та СП враховуватиметься стан здоров’я жінок та їхні сімейні обставини», — зазначають у Міноборони.
Тим часом ця новина заполонила український інтернет всілякими мемами та анекдотами на теми гендерної рівності і жіночих батальйонів. Процитуємо один із них: «Акція від воєнкома: відведи дружину до військкомату — і отримай три роки відстрочки!»
Україна в НАТО — це смерть для Росії
У Кремлі це чудово розуміють, тому Путін відкрито погрожує Києву війною
26 грудня Володимир Путін заявив, що у разі відмови США та НАТО надати так звані «гарантії безпеки» щодо невступу України до Північноатлантичного альянсу, відповідь РФ «може бути різною». Мовляв, реакція залежатиме «від рекомендацій військових експертів»... Днем раніше Путін похвалився «бездоганним» залповим запуском ракети «Циркон», яка може вражати цілі на відстані понад 1 000 км та розвивати швидкість понад 10 тисяч км на годину. Ці параметри роблять її недоступною для систем протиракетної оборони.
Подібну думку висловив і спікер Кремля Дмитро Пєсков, який наголосив: «Безпека Росії під загрозою через обман Заходу про непросування НАТО на схід, для РФ це зараз питання життя і смерті». При цьому Пєсков поскаржився, що НАТО поступово «проникає» на територію України, і в майбутньому фактично може залишитись лише формалізація цього процесу. Тому Москва очікує на переговори з Вашингтоном, на яких вимагатиме від США гарантувати невступ Києва до НАТО.
Підозрюємо, що навіть якщо Джо Байден і буде проти ультиматумів Кремля, на них пристане Володимир Зеленський і його оточення. Все йде до того, що з такою «ватною» владою ми знову житимемо за «московським часом»...
У 2022-му мінімалка зросте на 200 гривень
І станеться це лише з 1 жовтня
Щоправда, нинішньої зими вже відбулося одне підвищення: з 1 грудня 2021 року мінімальна зарплата зросла із 6000 до 6500 гривень на місяць. З 1 жовтня 2022 року вона становитиме 6700 гривень.
Розмір «мінімалки» вказано до вирахування податків. Якщо ж відняти від встановленої суми ПДФО і військовий збір, то вийде відповідно 5232,50 і 5393 гривні на місяць.
Загальний прожитковий мінімум у 2022-му буде таким: із 1 січня – 2393 гривні, з 1 липня – 2508, а з 1 грудня – 2580.
До речі, мінімальна зарплата медиків, за указом Зеленського, з 1 січня 2022 зросте до 20000 гривень для лікарів і до 13500 гривень для середнього медичного персоналу.
Сподіваємось, затримок не буде і «люди в білих халатах» не виходитимуть на акції протесту, адже хвороб, тим паче – коронавірусу, ніхто не відміняв.
Керівника рівненського санаторію «Червона Калина» убили через гроші
Голову правління цієї популярної здравниці 50-річного Ярослава Сивого (на фото) знайшли мертвим у неділю в лісі на Обухівській трасі поблизу столиці
20 грудня керівник «Червоної Калини» (цей санаторій сусідить із волинським «Проліском» на Ківерцівщині) поїхав до Києва й через кілька годин перестав виходити на зв’язок. У той момент з його картки почали зникати гроші…
«Згідно з матеріалами слідства, злочин стався ввечері 20 грудня 2021 року. Перебуваючи в Києві, потерпілий звернувся на вулиці до одного з підозрюваних, 34-річного громадянина Киргизії, який працює водієм служби таксі, з проханням відвезти його до готелю. Водій та його 43-річний приятель — громадянин Узбекистану, який у той час теж перебував у цьому ж автомобілі, погодилися підвезти рівненчанина, — повідомила Київська міська прокуратура. — У ході поїздки, усвідомлюючи, що потерпілий може мати при собі значні кошти, зловмисники вирішили здійснити на нього напад.
Під час спланованої зупинки один із зловмисників, пересівши на заднє пасажирське сидіння, наніс потерпілому декілька ударів по голові кулаками та скляною пляшкою, від чого той знепритомнів.
Нападники відібрали у чоловіка банківські карти, мобільний телефон, сумку та гроші, після чого відвезли у Бучанський район Київщини, де у непритомному стані залишили в лісосмузі зі зв’язаними руками та ногами…».
Зусиллями працівників Святошинського управління поліції ГУ НП у місті Києві, Управління карного розшуку та прокурорів окружної прокуратури зловмисників вдалося встановити, і 26 грудня їх затримали.
Зазначається, що в ході слідчих дій один із підозрюваних повідомив правоохоронцям місце, де вони залишили тіло вбитого чоловіка. Експерти встановлюють причину смерті та механізм заподіяння травм.
… «Нелюди вбили мого брата Ярослава. Найдобрішого брата у світі», — написав у Facebook брат загиблого Руслан Сивий.
Читайте також: Кількість вакансій у Польщі виросла майже на 70% за рік: на яку роботу найбільше шукають працівників