![Українець намагався провезти через кордон старовинну шпагу](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/x/rq/bfkhli-tw4ckaxkv2ocpqmfitrgluxvihvfsrqx.jpg)
Поклав серед особистих речей інших людей.
Українець намагався провезти через кордон старовинну шпагу
Раритет, упакований в чорну поліетиленову плівку з написом, лежав на верхній полиці серед особистих речей інших пасажирів
Раритетну зброю – старовинну шпагу, намагався перевезти через кордон житель Тернопільської області.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Закарпатська митниця.
«Сьогодні вранці, 3 січня 2022 року, у зоні митного поста «Тиса» закарпатські митники виявили в рейсовому автобусі старовинну зброю, яку намагалися завезти в Україну в обхід декларування та без дозвільних документів. Порушник митного законодавства - 27-річний житель Тернопільщини, який, повертаючись з Італії додому, під час проходження митних процедур «забув» задекларувати старовинний витвір військового мистецтва – шпагу», - йдеться у повідомленні.
Зброю виявили інспектори-оперативники управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці під час перевірки салону автобуса, який здійснював міжнародні перевезення.
Раритет, упакований в чорну поліетиленову плівку з написом, лежав на верхній полиці серед особистих речей інших пасажирів.
Перед проходженням митного контролю у «червоному коридорі», цей пасажир свідомо вказав у декларації виключно паспортні дані та відсутність будь-яких товарів, переміщення яких обмежено або заборонено без дозвільних документів.
У поясненні він зазначив, що перевозив шаблю на прохання малознайомої особи з Риму в Україну.
У поясненні він зазначив, що перевозив шаблю на прохання малознайомої особи з Риму в Україну.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/7/dg/4xd22e-0x0-446x951-uqyuj2xi2iur5mgxgqqs77suakerzdg7.jpg)
Згідно з чинним законодавством, для перевезення через кордон будь-якої зброї необхідні дозвільні документи відповідних органів, зокрема, з експертною оцінкою. У цьому випадку пасажир не мав при собі жодних дозвільних документів на старовинну шпагу.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/x/rq/g7s2ek-0x-1-1600x548-tw4ckaxkv2ocpqmfitrgluxvihvfsrqx.jpg)
Щодо тернополянина складено протокол про порушення митних правил.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/kp/4g3ahf-0x0-630x360-whdzyimdzq2fceszk4tfaavewji3ekpe.jpg)
Крім цього, митниця скерувала повідомлення до правоохоронного відомства за ознаками статті 263 Кримінального кодексу України - незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
Читайте також: У Бердянську чоловік віз на велосипеді труп товариша, його зняли вуличні камери
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)