Черниці стали... пожежницями (Відео)
На Черкащині від вогню рятуватиме унікальна пожежна команда — п’ятеро монахинь з ігуменею на чолі
Номер мобільного телефону матушки Іларії — настоятельки Свято-Троїцького Мотронинського монастиря УПЦ — жителі Медведівської громади скоро будуть знати, як «Отче наш». Створена під її керівництвом у селі Мельники команда черниць виїжджатиме на пожежі у дев’ять населених пунктів громади. Для цього монахині два тижні вивчали нову для себе справу вогнеборця, а також ази надання першої невідкладної допомоги. Відремонтоване авто та спорядження рятувальники вже передали громаді, а черницям подарували форму. Щоправда, штани жінкам одягати і носити заборонено, попередила ігуменя. Тож вони гаситимуть пожежі у спеціальних куртках та підрясниках.
— Штани не одягатимемо. У нас будуть спеціальні підрясники, які не бояться вогню. Є така тканина, що не плавиться, — розповіла ігуменя Іларія.
Оскільки найближчий відділ ДСНС знаходиться звідси за 20 кілометрів, завдання черниць — якомога швидше прибути до місця пожежі, подати перші вогнегасні речовини і зменшити ризик розповсюдження вогню до прибуття професійних пожежних підрозділів.
Ідея створення пожежної команди з’явилася у неї торік, коли проїжджала полями району і на одному з них побачила вогонь. Почала телефонувати, шукаючи допомоги, але у відповідь почула: нічого не можемо зробити, немає фінансового забезпечення. Це підштовхнуло її не сидіти склавши руки, а подумати, чим монастир може бути корисним у такій ситуації.
— Просто боляче бачити людське горе, — каже ігуменя. — Зрозуміло, спочатку буде страшнувато. Тому що одна справа — займатися монастирськими питаннями, стояти на молитві, а зовсім інша — спішити на пожежу, не знаючи, що тебе чекає попереду. Але Господь спрямував нас на цю стезю, і ми віримо, що все буде добре.
— Оскільки найближчий відділ ДСНС знаходиться звідси за 20 кілометрів, завдання черниць — якомога швидше прибути до місця пожежі, подати перші вогнегасні речовини і зменшити ризик розповсюдження вогню до прибуття професійних пожежних підрозділів, — наголошує Олександр Євпак, заступник начальника ДСНС у Черкаській області. — В області створено майже півтори тисячі добровільних пожежних команд, але жінки-вогнеборці в рясах поки що єдині в Україні.
Василина СМЕТАНА.
Читайте також у нас: «Навіть невіруючий скаже – справжнє диво!»: 6-річний львів’янин 365 днів був у комі й одужав на Святвечір».