Як вибрати ананас (Детальна інструкція)
Цей фрукт із запашною та соковитою м’якоттю багато хто купує лише на святковий стіл. Однак вибрати ідеальний плід, який уже достатньо дозрів, — певним чином лотерея. Під щільною шкіркою ананаса не роздивишся м’якоть, тому залишається покладатися на опосередковані фактори
Щоб визначити стиглість ананаса, потрібно розглянути плід, вдихнути його запах, трохи смикнути за султан (так називається розетка з листя) і поплескати плід по боках.
Якісний ананас має цілісну шкірку, без тріщин і вологих плям. Її колір варіюється між зеленуватокоричневим, золотавокоричневим і жовтим. Зеленуваті відтінки шкірки ще не означають, що плід незрілий. Це може бути просто особливістю сорту. Але переважання золотавожовтих відтінків свідчить про стиглість плода. І чим більше жовтого, тим солодший ананас. Якщо ж шкірка втратила глянсуватість, стала тьмяною, із сіруватим відтінком, на ній помітні темні плями, тріщини або патьоки соку — цей ананас ліпше не купувати.
Ананаси «правильної» стиглості пахнуть тонко та ніжно. Цей аромат можна назвати солодким, швидше навіть свіжим, фруктовим. Він не поширюється далеко. Коли ви відчуваєте запах плодів, щойно підійшовши до прилавка, якщо цей запах різкий і сильний — плоди перестиглі й уже за крок до бродіння. Якщо ананас взагалі не має запаху — він або ще не дозрів, або зірваний зеленим і достигав у дорозі. У жодному з цих варіантів він не буде смачним.
Розмір листя, виявляється, теж має значення. Довжина його в хорошого ананаса — максимум 20 см, і в розетці воно розташоване симетрично. Занадто рясне або однобоке вказує на те, що плід розвивався неправильно, а отже, і якість нижча. Щільне й соковите листя в розетці — красномовний показник свіжості. Але оскільки ананаси з плантацій їдуть тривалий час, в наших магазинах рідко можна побачити гарний султан. Можливі відхилення від ідеалу — декілька підсохлих листочків по краях розетки, підсохлі кінчики на деяких листках, незначна матовість кольору.
Якщо листя сидить щільно, ананас не дозрів остаточно.
Головна фішка ананасового листя в тому, що на піку стиглості султан починає трохи провертатися в гнізді. Це ще один секрет, як вибирати стиглий ананас: обхопіть листя біля основи й трохи проверніть плід. Не перестарайтеся: розетка стає рухомою, але не обертається навколо своєї осі. Якщо листя сидить щільно, ананас не дозрів остаточно. Коли ж під час спроби провернути султан у вас в руці залишився листочокдругий, ананас давно висох.
Поплескайте ананас по боках. Ця процедура схожа на вибір кавуна: стиглий і сповнений соку плід видає глухий глибокий звук. Якщо ананас звучить «порожньо», то він або зелений, або м’якоть всередині давно висохла.
Читайте також: Фруктовий плов, запіканка, шніцель: учні волинської школи харчуються за новим меню, яке розробив відомий кулінарний експерт.
Взявши плід у руки, натисніть на шкірку пальцем. У стиглого ананаса вона пружна. Якщо не пружинить — плід не
дійшов до кондиції, якщо палець провалюється — ананас уже починає гнити.
Зверніть увагу на «шишечки»: у стиглих ананасів вони більш пласкі й навіть трохи втягнуті, у незрілих — більш опуклі.
І пам’ятайте: навіть найбільш пружний, запашний і стиглий ананас перед вживанням необхідно добре вимити щіточкою.