Учені заявляють, що заняття у школах починаються надто рано
В українських навчальних закладах уроки стартують о 8–9-й годині
Науковці з’ясували, що це може бути зарано. Відповідні результати дослідження оприлюднили вчені із Цюріхського університету. Виявилось, що під час карантину підлітки, які навчалися вдома, спали приблизно на 75 хвилин на день більше, ніж звичайно. Як наслідок — у них покращився сон і загальне самопочуття, навіть попри брак спілкування з однолітками. «Наші результати чітко вказують на користь починати шкільні уроки пізніше, щоб діти могли довше поспати. Якість їхнього життя, пов’язана зі здоров’ям, значно покращилася, а споживання алкоголю і кофеїну зменшилося», — кажуть дослідники.
Ну щодо останнього, то це, певно, не наслідок тривалішого сну, а наслідок перебування вдома з батьками. З ними ж пива не поп’єш…
Історична подія: український супутник «Січ-2-30» запустили на ракеті Ілона Маска
Апарат із космосу фотографуватиме нашу країну, зокрема вирубування лісів та переміщення військової техніки
13 січня о 17:25 за київським часом з бази космічних сил США на мисі Канаверал полетів на навколоземну орбіту 180-кілограмовий український супутник «Січ 2–30». Українці запустили такий апарат уперше за останні 10 років. Справа в тому, що після окупації Криму під контролем Росії у Євпаторії опинився і Центр управління та випробування космічних засобів разом з обладнанням, тож роботи з відновлення космічного потенціалу України зайняли деякий час. Ракету-носія «Falcon 9» для супутника розробила компанія «Space X» відомого підприємця та винахідника Ілона Маска.
Дані з апарата оброблятимуть у Поліському національному університеті в Житомирі. «Січ 2–30» виготовили в Дніпрі для моніторингу стану довкілля, ліквідації наслідків стихійних лих і спостереження за переміщенням військової техніки та кораблів. На виготовлення апарата витратили 130 мільйонів гривень. Запуск коштував іще приблизно 50 мільйонів.
Суддя не наважився виконати наказ Банкової, і п’ятий Президент заспівав колядку
17 січня лідера «Європейської Солідарності» після його повернення в Україну в аеропорту «Київ» зустрічали тисячі людей
Петро Порошенко виступив перед своїми прихильниками на імпровізованому мітингу просто на летовищі і одразу ж вирушив до Печерського суду, де йому мали обрати запобіжний захід у справі про державну зраду та фінансування терористів (прокурори вимагали взяття під варту або заставу у мільярд гривень). Там на лідера найбільшої опозиційної сили також чекали тисячі людей.
Замовне кримінальне провадження проти Порошенка є явним виявом політичних репресій і побудови в Україні авторитаризму, поверненням до часів Януковича. Про це заявляють численні експерти та політики як в Україні, так і на Заході. Режим Зеленського зосередився на переслідування своїх опонентів, а не на протидії російській агресії. Підозра настільки шита білими нитками, що її не наважилась підписати генпрокурорка Ірина Венедіктова (пішла в цей день у відпустку), це зробив її заступник Симоненко. А суддя Олексій Соколов після 5 годин роздумів (до нього навіть нібито викликали медиків) не зміг прийняти рішення про обрання запобіжного заходу і переніс його оголошення на 14-ту годину 19 січня. Після цього Петро Порошенко разом із тими, хто його підтримував у залі суду почав колядувати, а потім знову вийшов до своїх прихильників, які попри холод і пізній час не пішли з вулиці.
Навіть якщо Зеленський таки змусить суддю «закрити» Порошенка, лідер «ЄС» вже отримав велику моральну перемогу. Як і всі українці, які хочуть демократичної цивілізованої України, а не держави, де править сп’янілий від влади Путін 2.
Під Житомиром дикий кабан убив поліцейського
Чоловік встиг зробити постріл, але звір кинувся на нього
Трагедія сталася з командиром штурмового загону КОРД Євгеном Андрейковцем. Усе відбулось дуже стрімко. Собака Євгена злякав дикого кабана, і той вискочив прямо на поліцейського. Чоловік встиг зробити постріл, але звір виявився більш спритним. Мисливці кажуть, сутичка тривала лічені секунди. Потім товариші півгодини боролись за життя Євгена, проте врятувати його не змогли. Рана була дуже велика — розрив артерії, кров текла з неї і її не могли зупинити.
За фактом смерті мисливця порушили кримінальну справу за статтею «вбивство» з позначкою «Нещасний випадок».
Представник Житомирського лісового та мисливського господарства Роман Логвинчук шокований — він каже, що не пам’ятає випадку, коли кабан вбивав людину…
Ті, кому за 70, отримуватимуть не менше трьох тисяч?
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, як у 2022 році українцям підвищуватимуть пенсії
Він заявив, що зростання виплат буде поетапним, зокрема у березні планують провести індексацію (пенсіонерам, які працюють). Українцям, яким понад 70 літ і які мають стаж роботи 30–35 років, розмір мінімальної пенсії підвищать до 3000 грн. Крім того, планують розширення програми доплат до пенсії на осіб, яким виповнилося 70 років. «Буде здійснено перерахунки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати», — зазначив Шмигаль.
За даними Пенсійного фонду, станом на 1 жовтня всього в Україні налічувалось 10,9 млн пенсіонерів. Майже 50% із них отримували пенсію, розмір якої не досягав 3 тис. грн.
Пряма мова
Віталій ПОРТНИКОВ, журналіст, про переслідування Петра Порошенка з боку режиму Володимира Зеленського:
Огидно, що всю цю мерзенну виставу Зеленський з оточенням затіяли саме тоді, коли нашій країні загрожує смертельна небезпека. Коли ми маємо думати про національну єдність, а не про перспективи влади та можливості Порошенка. Коли влада та демократична опозиція мають працювати разом заради країни. І саме у цей час ми повинні стежити за тим, як Коломойський задовольняє свою спрагу помсти (Порошенку. – Ред.), а Зеленський – свої комплекси Лжедимитрія. Це гірше, ніж помилка. Це – зрада.
Читайте також: «Європейська Солідарність» вимагає від влади припинити блокування участі Порошенка у Міжпарламентській Раді Україна-НАТО – Геращенко.